Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 zažila zatím nejlepší čtvrtletí a čeká se dvojnásobné překonání PS4

Výsledky i plány Sony ohromí.

Rozpačité vánoční výsledky herní divize Microsoftu se některými analytiky sváděly na ekonomickou krizi a inflaci. Jenže když konkurenční Sony zažila skvělé čtvrtletí, tak to asi bude trochu jinak...

PlayStation 5 měla mezi říjnem až prosincem 2022 zatím nejlepší čtvrtletí všech dob. Díky lepší dostupnosti se ji prodalo 7,1 milionu kusů, což posunulo celkový odbyt konzole na 32,1 milionu kusů.

Oproti Vánocům 2021, kdy to bylo těžce nedostatkové zboží, tedy došlo k dvojnásobnému zvýšení prodejů hardware PS5. Nahoru šel i odbyt krabicového software (93 milionu dolarů oproti 29 milionům), digitálních verzí her i first-party exkluzivit (21 milionu kusů).

Pro konzole PS4 a PS5 se zda dané tři měsíce prodalo 86,5 milionu her, z čehož čtvrtina byly vlastní exkluzivity. PS Plus mělo 46,4 milionu aktivních předplatitelů a PSN zaznamenala 112 milionu unikátů měsíčně. Sony tak může být docela v klidu, jelikož za úvodní tři čtvrtletí aktuálního fiskálního roku prodala už celkově 12,8 milionu kusů, takže ji bude za leden až březen 2023 stačit udat dalších 5 milionu kusů PS5, aby naplnila své cíle (18 milionu kusů za fiskál, což se nyní navýšilo o další milion kusů).

Čili japonská korporace nyní předpokládá, že za zimu 2023 prodá 6,2 milionu PS5, což by byl dvojnásobek, než kolik svého času měla PlayStation 4.

Vedení Sony tedy věří, že vysoká poptávka po PS5 nadále zůstane, a že dokáží zachovat vysoký objem výroby, jako tomu bylo v předešlých měsících.

Read this next