Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Plošinovka Deadlight si to šine na PC

Že by už Microsoft netrval na exkluzivitách?

Tahle postapokalyptická hororová survival hra od španělského studia Tequila Works, která tématicky nemá daleko k I Am Alive, jen je město snímáno z jiné, 2D perspektivy z boku, si o prázdninách jako jedna z mála XBLA záležitostí vysloužila recenzi (8/10). Tehdy se mnozí ptali na možnou PC konverzi, která byla dnes oficiálně potvrzena.

Vyjde už 25. října na Steamu, tedy pouhých pár měsíců po originálu, za zatím nespecifikovanou cenu, která by však měla být podobná jako na X360 (10 dolarů). Z obsahových změn se zatím ví o vylepšené grafice na PC, nové Nightmare obtížnosti a přiložení kompletního soundtracku.

Zdá se tedy, že Microsoft asi upustil od své dřívější politiky držet takovéto tituly delší dobu jen na své konzolové platformě, podobně jako tomu bylo třeba po dobu jednoho roku u Limbo. Důvodem časného příchodu na osobní počítače přitom nemůže být neúspěch, protože Deadlight se na X360 dařilo: v online žebříčcích v den vydání zaznamenalo přihlášení 23 tisíc unikátních hráčů a za první týden se ho dle oficiálních údajů prodalo 53 tisíc kusů.

Vývojářský deník

Read this next