Skip to main content

Po banu na EA fórech vám nepůjdou hry

A ban můžete dostat i za prkotiny.

Pokud se účastníte debat na oficiálních fórech Electronic Arts, měli byste si dát pozor. Jakmile vás totiž administrátoři na fóru zabanují, zablokují vám tak hraní všech her od tohoto distributora.

Váš uživatelský účet na fórech se totiž propojen s vaším EA účtem, takže když dojde k jeho zablokování, dojde i k zablokování her, které jste si koupili a které tento EA účet vyžadují.

Přesně tento problém nastal po spuštění Originu. EA se za to omluvilo, řeklo že šlo o jejich chybu a že učiní nápravu. Jak se ale zdá, děje se to dodnes. Na jaře tohoto roku byl například medializován případ uživatele Arno, který byl na foru zabanován na 72 hodin, ale díky tomu si nemohl aktivovat ani zakoupenou singeplayerovou kopii Dragon Age II. EA tehdy slíbilo, že to napraví, ale podle serveru RockPaperShotgun a mnohých uživatelů se nezměnilo vůbec nic.

Server ukazuje příklady lidí, kteří byli zabanováni na forech, ale díky tomu si nemohou zahrát ani Battlefield 3 v singlu. Jeden člověk byl dokonce na foru zabanován za to, že tam dal odkaz na blog, kde je návod, jak vyřešit problémy s připojením na BF3 servery. Odkaz na návod, který se objevil i v oficiálním FAQ na stránkách Battlefield 3.

Co je horší, podpora EA se s takto zabanovanými lidmi odmítá bavit.

Read this next