If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pozvánka na besedu s českými vývojáři

V kině Bio Oko.

Pořad Quest, který se zabývá počítačovými hrami, se na vlnách Radia Wave vysílá už dva roky a nyní pořádá akci nazvanou Quest.exe, která proběhne 26. dubna v pražském kině Bio Oko.

Quest.exe má být prvním dílem zamýšlené pravidelné série setkání hráčů, herních vývojářů a všech, kteří se chtějí dozvědět něco nového o počítačových hrách. Dává si za cíl maximálně přístupnou formou dokázat, že počítačové hry mohou být mnohem víc než pouhou zábavou pro děti. Formou přednášek, workshopů, projekcí a konkrétních ukázek se pokusí rozbourat tabu, která kolem počítačových her stále přetrvávají, a nabídne prý dostatečně pestrý program pro ty, kteří si rádi hrají. Pro letošní rok se počítá i s podzimním termínem, jehož konkrétní datum bude ještě upřesněno.

Těšit se můžete na autorský Let's play s tvůrci Attentatu 1942, živelnou přednášku Járy Plachého o hře Chuchel a promítání dokumentu NewGame od Aleše Brunclíka.

„Na českém trhu dlouhodobě chybí podobně zaměřené akce, na nichž by se mohli setkávat nejen vývojáři a zapálení hráči, ale i lidé, kterým jsou hry prostě jen sympatické a rádi se o nich dozví něco nového. Quest.exe je rozšířením toho, o co se snažíme už dva roky v rádiu - povídat si se zajímavými lidmi z herního byznysu a ukazovat, že hry mohou být minimálně stejně zajímavé jako ostatní kulturní odvětví. Vznikají tu hry, které mají takový ohlas v zahraničí, o jakém si české filmy mohou nechat jen zdát. Přesto o nich běžný Čech pravděpodobně nikdy neslyšel. Chceme to zkusit změnit," doufá Jaromír Möwald, autor pořadu Quest a dlouholetý herní novinář.

Akce Quest.exe proběhne ve čtvrtek 26. dubna od 20:30 v pražském kině Bio Oko. Vstupenky jsou k dispozici zde za cenu 120 Kč. Facebookovou událost najdete tady.

Comments