If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Představeno Horizon Call of the Mountain pro PSVR2 bombastickým trailerem

+ New Game Plus do Forbidden West se zásadním updatem.

Série Horizon se výrazně rozroste a nebude to jen tak nějaká odbočka. Horizon Call of the Mountain pro PlayStation VR2 vypadá podle plnohodnotného představení na State of Play velmi nadějně.

Vše uvidíte z očí chlapíka jménem Ryas, který je bývalým válečníkem Shadow Carja vydávajícím se prozkoumat novou hrozbu. Je mistrem v lezení a lukostřelbě, dvou klíčových dovedností pro přežití, aby přešel hory a dokázal sejmout stroje jako Thunderjaw.

Během jeho cesty se naučí pracovat s různými nástroji i zbraněmi, najde v prostředí různé suroviny, aby si poradil s jakoukoli situací. Během putování potká jak postavy známé ze série Horizon, včetně Aloy, tak i nové tváře.

Vedle hlavního příběhu nabídne hra také režim River Ride. V něm se usadíte do lodi a budete si při jízdě po řece užívat úžasné výhledy, které pokazí jen nezvaní hosté. Prý půjde o báječnou cestu, abyste předvedli magický zážitek PSVR2 s přáteli a rodinou, dívající se na propojený displej.

Jak říká šéf tvůrců Jan-Bart van Beek, vše je navrženo pro PSVR2, aby se vymáčklo co nejvíce z hardwaru, technologií a inovací. Dechberoucí vizuální stránka a nové ovladače PSVR2 vás prý naplno vtáhnou do herního světa.

Studio Guerrilla samozřejmě nezapomíná ani na podporu únorového Horizon Forbidden West pro PS5 a PS4.

Zásadní aktualizace přinese mnoha hráči žádaný mód New Game+ a obtížnost Ultra Hard, stejně jako vylepšení hratelnosti i možnost přizpůsobit kosmetické obleky. Také narazíte na nového prodejce částí zvířat a překopaný Temporal Anti-Aliasing pro Performance mód na PS5.

Do budoucna se pracuje na patchi, který nabídne podporu VRR a 40FPS Mode.

První obrázky z Call of the Mountain:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Horizon Forbbiden West

PS4, PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments