If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Představeno Horizon Call of the Mountain pro PSVR2 bombastickým trailerem

+ New Game Plus do Forbidden West se zásadním updatem.

Série Horizon se výrazně rozroste a nebude to jen tak nějaká odbočka. Horizon Call of the Mountain pro PlayStation VR2 vypadá podle plnohodnotného představení na State of Play velmi nadějně.

Vše uvidíte z očí chlapíka jménem Ryas, který je bývalým válečníkem Shadow Carja vydávajícím se prozkoumat novou hrozbu. Je mistrem v lezení a lukostřelbě, dvou klíčových dovedností pro přežití, aby přešel hory a dokázal sejmout stroje jako Thunderjaw.

Během jeho cesty se naučí pracovat s různými nástroji i zbraněmi, najde v prostředí různé suroviny, aby si poradil s jakoukoli situací. Během putování potká jak postavy známé ze série Horizon, včetně Aloy, tak i nové tváře.

Vedle hlavního příběhu nabídne hra také režim River Ride. V něm se usadíte do lodi a budete si při jízdě po řece užívat úžasné výhledy, které pokazí jen nezvaní hosté. Prý půjde o báječnou cestu, abyste předvedli magický zážitek PSVR2 s přáteli a rodinou, dívající se na propojený displej.

Jak říká šéf tvůrců Jan-Bart van Beek, vše je navrženo pro PSVR2, aby se vymáčklo co nejvíce z hardwaru, technologií a inovací. Dechberoucí vizuální stránka a nové ovladače PSVR2 vás prý naplno vtáhnou do herního světa.

Studio Guerrilla samozřejmě nezapomíná ani na podporu únorového Horizon Forbidden West pro PS5 a PS4.

Zásadní aktualizace přinese mnoha hráči žádaný mód New Game+ a obtížnost Ultra Hard, stejně jako vylepšení hratelnosti i možnost přizpůsobit kosmetické obleky. Také narazíte na nového prodejce částí zvířat a překopaný Temporal Anti-Aliasing pro Performance mód na PS5.

Do budoucna se pracuje na patchi, který nabídne podporu VRR a 40FPS Mode.

První obrázky z Call of the Mountain:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments