Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Project CARS 3 odhaleni s vydáním už letos v létě

Debutový trailer + výčet novinek, všechny obrázky.

Švec by se měl držet svého kopyta. Slightly Mad Studios se tím naštěstí řídí a po arkádovém úletu s Fast and Furious Crossroads dnes oznámili pokračování realistické automobilové simulace, která je naposledy proslavila.

Značným překvapením je, že Project CARS 3 vyjdou už letos v létě (opět pod Bandai Namco), pro PC (digitálně), PS4 a Xbox One.

Debutový trailer:

Watch on YouTube

Ve hře se opět vydáte na ultimátní cestu jezdce, který vlastní, upgraduje a přizpůsobí si stovky elitních silničních i okruhových vozů. Svou postavu si zosobníte a postupými krůčky si ji vypracujete z víkendového válečníka do závodní legendy v úžasných lokacích po celém světě. Potvrzeny jsou zatím Šanghaj, Sao Paulo (motoristický okruh Interlagos) a Toskánsko.

Kariéra prý byla kompletně od základů předělána, abyste z ní měli lepší pocit vašeho pokroku deseti třídami aut, získávání zkušeností a odemykání součástek či událostí (lze je přeskočit po zaplacení herní měnou vydělanou pouhým hraním, žádné mikrotransakce).

Upgrady vozů budou další výraznou novinkou, když je můžete vybavit novým motorem, výfukem atd., což v minulých dílech nešlo. Mimojiné to znamená, že prý můžete s jedním oblíbeným autem projít kariérou, když si postupně navýšíte jeho výkon. Všechny změny také budou samozřejmě okamžitě vidět a překopána má být i umělá inteligence.

Multiplayer zde bude mít tři režimy: Quick Play (rychlá hra dle vašich schopností v novém systému matchmakingu), Scheduled Event (soutěže ručně zorganizované tvůrci) a Custom Lobby (kde si sami upravíte pravidla, počasí, vozy atd.). Slibována je větší stabilita síťového kódu a nižší odezva, stejně jako celkově širší přístupnost hry.

Vedle toho zde bude ještě asynchronní závodění v módu Rivals s unikátním hodnocením, žebříčky a odměnami. Povídání lze završit novými grafickými efekty, třesením kamery, motion blur či upraveným ovládáním na gamepadu. První souvislé video z hraní bety a všechny screenshoty:

Watch on YouTube

Read this next