Skip to main content

Propouštění v 2K Czech potvrzeno

Studiu to má prý prospět.

Take Two pro Develop oficiálně potvrdili, že z 2K Czech bylo propuštěno přibližně 40 lidí a že tato změna nejvíce zasáhla studio v Brně. Pražské studio pak muselo opustit údajně méně než 10 lidí.

2K Games ale trvají na tom, že toto propouštění by nemělo být bráno jako změna pro směrování studia. Vydavatel potvrdil, že jejich cílem je stále vytvářet prvotřídní světové hry.

Vydavatel tak tímto krokem "přeskupil zdroje a zrychlil proces vývoje, snížil náklady a maximalizoval výkon studia."

"To vyústilo ve zrušení zhruba 40 pracovních pozic a primárně zasáhlo studio v Brně. I když to bylo obtížné rozhodnutí, tak věříme, že to studiu v dlouhodobém měřítku prospěje," píše se ve stanovisku pro Develop.

Je dobré dodat, že podobné propouštěcí akce nejsou v herním průmyslu neobvyklé. Ve většině případů ale takto rozsáhlé propouštění reflektuje aktuální stav vývoje dané hry. Ke konci projektu už nebývá tolik vývojářů potřeba, pokud se tedy nezačne ihned pracovat na dalším pokračování.

Na čem brněnská pobočka pracuje, zatím oficiálně nevíme, ale notně se spekuluje o třetí Mafii. Znamenalo by to tedy, že se vývoj blíží ke konci, když není najednou potřeba 40 vývojářů? A vývoj Mafia 4 svěřilo Take Two jinému týmu? Spekulovat můžeme do nekonečna, ale jinak nezbývá, než počkat na oficiální oznámení a případné další detaily.

Read this next