Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První díl Mafia se vrací do prodeje

Ale má to dva háčky.

Minulých pět let jste si hru digitálně koupit nemohli (legálně sehnat), protože nebyla odnikud dostupná. Nyní konečně některá z nástupnických firem Illusion Softworks udělala nezbytné změny v kódu a došlo k opětovnému nahození do nabídky.

První díl slavné české hry Mafia je tedy opět k dispozici na GOG za rozumných 10 eur v DRM-free PC verzi. Běží na Windows 8 či novějším OS (XP nejsou podporovány), velikost jen 2,2 GB.

Má to ovšem dva háčky: z této gangsterky bohužel musela být odstraněna veškerá hudba, protože vypršela práva na její použití. Soundtrack je tím pádem upraven, aby neobsahoval jakoukoli licencovanou muziku, tzn. ty vypalovačky z 20. let minulého století, varuje obchod. Něco podobného potkalo svého času i GTA Vice City, když Sony Music požadovali další platbu.

Pro našince je smutný i fakt, že jde o jen o verzi kompletně v angličtině, takže ten povedený český dabing v téhle edici nenajdete. A co jsme se letmo dívali do nabídky různých obchodů, nikde s ním první díl Mafie není k mání.

Read this next