Skip to main content

První recenze Resident Evil 6 dopadla docela dobře

Ale nejlepší hra roku to asi nebude.

Objevila se první recenze hry Resident Evil 6 na světě. Pochází z časopisu Play Magazine a titul tam dostal celkové hodnocení 88 procent.

V šestistránkovém textu autor píše, že Resident Evil 6 je "dalším dílem série v moderním hávu". Jinými slovy, hra už není ani tolik survivor horor, jako spíše akční střílečkou, což nemusí být pro všechny úplně na škodu.

Zajímavé je, že v textu hodně chválí zejména kooperativní mód. "Bezesporu jde o nejlepší kooperativní hru dostupnou na Playstation 3, spolu s Borderlands 2," píše časopis, který recenzuje PS3 tituly.

Každá sekce Resident Evil 6 je prý také dost odlišná. Leonova je "spíše akční a taková, která by ve starších Resident Evil nebyla možná". Jakova má "hodně ambiciózních myšlenek", zatímco Chrisova sekce je prý nejslabší. Část s Adou Wong není podle autora textu tak hrozná, jak se očekávalo.

"Zatímco dlouholetí fanoušci Resident Evil budou asi zklamaní z toho, že je hra více akční než hororová, zdá se, že má Capcom konečně odvahu a nebojí se to ukázat. Jde o velkou, brutální a odvážnou hru," píší.

Poslední trailer

Na naší recenzi se můžete těšit jakmile skončí embargo 1. října. Připravuje ji pro vás Martin Zavřel. Dosud jsme tu měli dojmy z rozehrání plné hry od Michala Jonáše, který o stylu hratelnosti obsáhle povídá i v dnešním podcastu.

Read this next