Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První recenze WH40k: Space Marine

2x na výbornou, 1x nadprůměrně.

Vydání third-person akce Warhammer 40k: Space Marine tento týden zastínily mnohem silnější hity Dead Island a Resistance 3, ale ani sci-fi ze světa proslulé stolní hry nezůstalo bez odezvy.

První recenzi WH40k: Space Marine otiskla německá mutace časopisu Gamepro, kde si hra vysloužila 81% za zajímavé příběhové zvraty, hutný drajv a neutuchající akci. Za jediné nedostatky lze prý považovat nedoladěnou obtížnost a občasné potíže s kamerou.

Identického hodnocení 4/5 se hra dočkala u Joystiqu, který varuje před zploštujícími srovnáními se sérií Gears of War a naopak vyzdvihuje osobitost a inteligenci hlavního hrdiny hry, kapitána Tita, ve srovnání s protagonisty Gears.

U redaktora Joystiqu slavil úspěch funkční systém bojů na blízko, vyvážení prvků RTS či stavba příběhu, jedině multiplayer by snad mohl být pestřejší.

Kolegům z britské pobočky Eurogameru hra naopak Gears of War silně připomínala, a to i bez krycího systému. Space Marine by ale prý prospělo zařazení vozidel nebo častější létání s jetpackem.

Jinak hra podle recenzenta Toma Bramwella trpí nudnými nepřáteli, fádním designem levelů a příliš mnoha přestřelkami na úkor častějších bojů na blízko, a proto obdržela pouze skóre 6/10.

Read this next