Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Spravte si WH40k: Space Marine

Pár tipů, než vyjde patch od THQ.

Dead Island není jedinou hrou, která si tento týden užila problematický start. Third-person sci-fi akce Warhammer 40k: Space Marine je totiž podle ohlasů fanoušků minimálně stejně zabugovaná - zde pár tipů do doby, než THQ vše vyřeší oficiálním patchem.

Zvlášť mizerně hra běží na laptopech, kde je k dosažení plynulého frameratu třeba nainstalovat updatované drivery pro čipsety od AMD a Nvidie. To by zároveň mělo vyřešit bug, kdy hra zamrzne uprostřed loadovací obrazovky - často za něj ale může antivirus běžící v pozadí, který se pokusí zablokovat herní EXE soubor.

Pokud vám hra padá při spuštění přes Steam, měli byste ji zkusit přeinstalovat a neměnit rozlišení, které vám nabídne při prvním spuštění. Druhý bug související se ztrátou ranků a statistik na Steamu už ale neovlivníte, protože jde o systémovou chybu na druhé straně - zatím lze jedině vypnout funkci Steam Cloud v kolonce Steam -> Setting.

Abyste Space Marine mohli hrát s jakýmkoliv připnutým USB ovladačem, musíte využít jeden z emulátorů pro ovladače Xbox 360, protože v současné verzi Space Marine žádná externí USB zařízení nepozná. Navíc pozor - máte-li při hraní zapnutého cokoliv dalšího, např. externí USB disk, prý se to nejspíš negativně podepíše na celkovém frameratu.

Nadcházející patch by měl spravit také problém s "plnými" servery, které ve skutečnosti nejsou plné, chybějícími texturami, poblikáváním či dalšími problémy v grafice. Ty lze jako obvykle zčásti obejít, když v herním menu vypnete funkci Vsync.

Pokud máte problémy se zvukem v čipech od Realteku, stáhněte si tyto ovladače.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Warhammer 40,000: Space Marine

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments