Skip to main content

PS4 hry obdržely aktualizace pro chod na PS5

+ rychlejší načítání i v The Last of Us 1.

Není to pouze tak, že jen Microsoft se snaží v oblasti zpětné kompatibility a masivně investuje do vylepšení starších titulů na nové konzoli.

Aktivní je v tomto směru také Sony, byť to není tolik na očích a v takové míře jako její konkurent.

Někteří hráči hlásí, že vybrané PS4 hry jako God of War či God of War 3 Remastered byly v minulých dnech po delší době aktualizovány. Má se za to, že šlo o přípravu jejich chodu, resp. kompatibilitu s PlayStation 5 - patrně bez nějakých nových funkcí či vychytávek (na rozdíl od patchů od Microsoftu pro Gearsy či Forzu).

Oficiální postoj Sony ke zpětné kompatibilitě ze začátku října zní takto: většina z 4 tisíc PS4 her funguje na PS5 v pořádku a některé z nich podporují funkci Game Boost. Nezapomínat by se prý mělo na aktualizaci konzole PS5 na nejnovější firmware, přesto některé tituly zůstanou funkční jen na PS4.

Služba pro sledování PSN na Twitteru jinak odhalila, že některé nadcházející hry také byly přidány coby servery, aby bylo vše připraveno na listpadové či pozdější vydání. Konkrétně se jedná o PS5 hry jako Far Cry 6 (PPSA01870), Hitman 3 (PPSA01769), Assassins Creed Valhalla (PPSA01490), Call of Duty: Black Ops Cold War (PPSA02050) a Destruction All-Stars (PPSA01293).

S tím souvisí také patch 1.11 pro The Last of Us 1 Remastered na PS4, který údajně velmi zrychlil načítání hry i na starší konzoli. Prý se teď vše loaduje během okamžiku, a to i bez SSD disku, čímž se ušetří až osmnáct vteřin čekání.

Read this next