Skip to main content

Raději to utnout v zárodku než pak trpět, říká CD Projekt Red o rebootu odbočky Zaklínače

Dodatečné objasnění postoje + kdy uvidíme Cyberpunk DLC?

Je to pár týdnů, co vyšlo najevo o rebootu vývoje příštího Zaklínače, a teď se k tomu CD Projekt Red ještě vrátil s dodatečným objasněním svého postoje.

Je mu prý jasné, že nikdy není úplně radostné slyšet od herního studia, že nějaký projekt musí být předělán. Avšak jak vysvětlil Piotr Nielubowicz, finanční ředitel polského studia, bylo to prostě nezbytné. Myslí si, že nakonec to bude vhodné rozhodnutí:

"Musíme pořád vyhodnocovat situaci, jak postupujeme k příštím etapám vývoje. Je lepší zaříznout něco dříve, než plýtvat dalšími penězi a pokračovat s něčím, co nemá perspektivu. Nechceme totiž mít v portfoliu projekty, se kterými nejsme sladěni".

Takzvaný Project Sirius, i multiplayerovou odbočku Zaklínače, tedy zrestartovali, což bude mít špatný dopad na jejich hospodaření, ale ve výsledku a dlouhodobě to vlastně bude kladem.

Aby CD Projekt Red zůstal inovativní, nesmí se bát experimentovat a být odvážný s novými nevyšlapanými cestičkami, ale nemělo by se sejít z té správné trasy. Zejména u projektu, který je pro studio nový, co se týče designu, a vyvinutý novým studiem v jeho rodině.

Vedle toho oznámil, že příští předvedení datadisku Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 je plánováno na červen.

Read this next