Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští Zaklínač se vzdálil, prodělal totiž reboot vývoje

Co měl být Project Sirius i s mulťákem?

Nejprve malé uklidnění: Nejedná se o hlavního pokračovatele série Zaklínač (tzv. Project Polaris) přímo z Polska, nýbrž něco jiného, odbočku od jiného studia. Jeden ze tří rozdělaných projektů z této značky.

CD Projekt Red ve svém fiskálním reportu přiznal, že musel v účetnictví odepsat 8 milionu dolarů za loňský rok a další miliony za letošní zimu, což značně zhorší jeho finanční výsledky, ale zřejmě se nedalo svítit.

Důvodem jsou náklady vynaložené s pravděpodobným rebootem vývoje Project Sirius, což měla být odnož série Zaklínač chystaná v bostonském studiu The Molasses Flood (vlastní pobočka firmy) za asistence šedesáti lidí z CDPR.

Mělo jít o inovativní uchopení série Zaklínač, aby "odvyprávěla nezapomenutelný příběh pro stávající fanoušky i nové publikum". Měla tam být jak tradiční singleplayerová kampaň, tak multiplayer. Soudě dle inzerátů měl mít procedurální generování levelů, akční boje a co-op prvky. Jenže...

"Po zhodnocení rozsahu a komerčního potenciálu původního konceptu Project Sirius jsme museli učinit rozhodnutí (ho předělat), aby se začal formulovat nový koncept pro tento projekt," píše se ve zprávě zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Witcher 3: Wild Hunt

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments