If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rage by se uspěchalo nebýt Zenimaxu

id si pochvalují svého majitele.

Kreativní ředitel id software, Tim Willits, pěje chválu na svoji mateřskou společnost Zenimax, která loni v červnu id koupila. Bez Zenimaxu by Rage údajně nemohl být řádně dokončen a id by museli hru uspěchat.

Bez podpory Zenimaxu id přiznává, že by museli hru vydat výrazně dříve a nemohli by si dovolit ji držet ve vývoji tak dlouho. „Musím vám říct, že kdybychom nebyli součástí Zenimax rodiny, snažili bychom se hru uspěchat. Takže je skvělé moci říct, že to vydáme až příští rok, že uděláme úžasný multiplayer a celou hru tak skvělou, jak to jen půjde. Bez jejich podpory by Rage nebyl tak dobrý, jak bude," přiznává Willits.

Na výstavě Eurogamer Expo Willits vyzdvihoval také styl managementu Zenimaxu. Ten je prý velmi volný a do vývoje nebo řízení id software nezasahuje. Zenimax je prý takový „No, víte, vy jste byli kluci hodně úspěšní a to my nechceme pokazit. Takže dělejte přesně to, co děláte," říká Willits o přístupu svých majitelů.

Willits se také na chvilku zahleděl do budoucnosti a řekl, že sice o nové generaci konzolí neví zhola nic, ale prý by se vůbec nedivil, kdyby konzole neměly optické mechaniky. „Myslím, že by to dávalo smysl. A vyřešilo by to celý problém pirátství. Přenosové rychlosti na to ale v širokém měřítku ještě pořád nejsou připraveny. Vždyť i tam kde žiju já, není pořád ani DSL. Ale jo, bylo by to pěkné," fantazíruje Willits.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles