Skip to main content

Recenze Total War: Three Kingdoms ze světa veskrze pozitivní

Souhrn verdiktů + startovní trailer.

Ačkoli jsme měli review-verzi k dispozici v předstihu, rozhodli jsme se i kvůli patchům vyčkat s publikováním naší recenze Total War: Three Kingdoms (Xzone.cz) až do dne oficiálního vydání, tedy do 23. května.

Nicméně embargo na verdikty vypršelo už dnes odpoledne, takže nelze tajit, že pokračování legendární strategické PC série, tentokrát zasazené do historie Číny, většinou ve světě uspělo.

Současný průměr z recenzí se na OpenCritic drží na hodnotě 82 procent.

"Je to nejvíce ambiciozní díl Total War, který nabízí úžasnou pestrost zážitku díky bohatému zdrojovému materiálu," myslí si redaktor GameSpot.

Dle italských Spaziogames má hra dosud nejlepší kampaň v sérii, ačkoli v taktické fázi to drhne. PC Gamer se domnívá, že to není nejlepší, ale zdaleka ani nejhorší díl.

Za sofistikovanou evoluci značky považuje Three Kingdoms španělské IGN, byť upozorňuje, že je vhodná spíš pro fanoušky žánru než pro úplné nováčky. Turecký Merlin'in Kazanı s tím souhlasí, prý jde o dobrý krok vpřed pro fanoušky, ale obtížné sousto pro začátečníky s veškerou diplomacií, krví a intrikami.

"Hratelnost vyžaduje trpělivost a strategické uvažování, ale odmění vás za úspěch. Musíte se starat o tolik věcí, že to na někoho může být až příliš," varuje GamingTrend.

Dle PCGamesN sice hra nedosahuje úrovně historických dílů či Warhammeru, ale stále má hlubokou strategickou vrstvu a vše do sebe náramně zapadá. TrustedReviews k tomu doplňují, že někomu může chybět bombastičnost fantasy prvků z minulého Warhammeru, ale jinak to má být nejlepší historický díl od Shogun 2, který si fandové naplno užijí.

Watch on YouTube

Italští The Games Machine zmiňují mnoho nepřehlédnutelných inovací, které dokládají, že inovovaná formulka může být aplikována i na historický obsah. Nejslabší má být umělá inteligence, zatímco naopak chválí nové mechanismy v diplomacii a špionáži.

TheSixthAxis si myslí, že hře chybí určitý wow-faktor, ačkoli Creative Assembly udělali několik chytrých vychytávek okolo chytlavého strategického jádra, díky nimž se hráči ocitnou uprostřed dalšího historického dramatu. Někomu však prý nemusí úplně sednout zasazení do Číny a není to jasná koupě.

Za nejlepší historickou strategii v sérii, která je určitě nejvíce dramatická a osobní, nazývá tento přírůstek recenzent z Rock, Paper, Shotgun.

"Total War: Three Kingdoms zachycují duch daného období a jsou naplněni unikátními tématickými detaily i vizuální krásou, na kterou je zázrak pohledět," završují souhrn PC Invasion.

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex UltraGamer 2019+.

Read this next