Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Redfall bude více jako Far Cry a Stalker než Left 4 Dead

Nové info a obrázky.

GamesRadar přinesl čerstvé detaily o údajně květnové co-op zombie akci od Arkane.

Dle nich bychom se měli vyvarovat přirovnávání k Left 4 Dead, ačkoli to svádí kvůli čtyřem ovladatelným postavám a zasazením.

Ve skutečnosti ale má být Redfall blíže sériím Far Cry či Stalker, kvůli širšímu celkovému cíli a velkému otevřenému světu, který je větší než Talos I z Prey. Bude rozdělen na dvě odlišné části: město a venkov.

Nejprve si na základně pokecáte s NPC postavami (je tady dynamický dialogový systém pro řeč s ostatními hráči) a získáte tak vedlejší úkoly. Také tam můžete jít k tabuli s příběhovými misemi a některou si zvolit. Nebo prostě jen vyrazit ven se toulat po prostředí.

Spousta věcí nemá být předem definovanými aktivitami, nýbrž součástí simulovaného světa. Pocit ze hry má být velmi rozdílný, pokud hrajete ve dne nebo v noci.

Tvůrci říkají, že chtějí, abyste jen tak kráčeli kukuřičným polem uprostřed mlhavé noci a zaslechli v dálce upíry. Možná si také všimnete domu farmářů, kde se dozvíte, že je plný kultistů a můžete otamtud osvobodit uvězněné přeživší.

V hratelnosti má být klíčový pocit ze střelby, kvůli čemuž si Arkane najali specialistu přes FPS žánr, krom toho jim pomohli kolegové z id Software.

"Pakliže se povede dosáhnout kvality, jaká se požaduje, pak to bude pecka, která toho nabídne spoustu zajímavého," končí preview.

Nové obrázky:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Redfall

Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments