If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Remedy brání Control, jeho odbyt prý zatím nelze soudit

Nezvyklá tiskovka.

Po nepříliš úžasném umístění v žebříčcích prodejnosti ve Velké Británii a absenci hry v jiných hitparádách došli mnozí k vcelku logickému závěru, že srpnová third-person akce Control se asi moc dobře neprodávala.

Finské studio Remedy se však v nezvyklém tahu rozhodlo zareagovat, aby tyto zvěsti jejich dílu nadále neubližovaly.

Sepsalo speciální tiskovou zprávu, které budou naplno rozumět asi jen účetní či obchodníci z branže, ale její hlavní sdělení je jasné:

Nemáme prý vyvozovat předčasné závěry ohledně odbytu Control, je na ně zatím příliš brzy.

Tvůrci Alan Wake či Quantum Break připomněli, že se získalo dost financí díky uzavření exkluzivní dohody ohledně distribuce PC verze na Epic Games Store.

Uzavřená vydavatelská dohoda s Digital Bros S.p.A. prý finskému studiu garantuje 45 procent z hrubých tržeb hry, které zohledňují náklady na distribuci a marketing.

Nemáme prý moc věřit nebo se řídit tím, co ve svých finančních výsledcích uváděl jejich vydavatel krabicovek 505 Games, ani Digital Bros., protože situace z pohledu Remedy je odlišná.

Nikde přitom výslovně neřekli, že by se Control prodávalo dobře, co se týče tržeb a počtu kusů. Nadále však očekávají růst tržeb a zisku ve zbytku roku. Aneb zřejmě se tím myslí, ať si počkáme, než bude hra dostupná na Steamu později...?

Comments