Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Riot Games zvyšuje finanční odměny na Samsung MČR v mobilních hrách

Kdo bude nejlepší v League of Legends: Wild Rift?

Už na konci listopadu se fanoušci mobilních her dozví, který tým je v Česku a na Slovensku absolutně tím nejlepším v populárním titulu League of Legends: Wild Rift.

Společnost Riot Games, která za jeho vývojem stojí, se navíc rozhodla zvýšit jejich motivaci a zvětší finanční odměny pro nejúspěšnější celky. Ty si tak nově ve finálovém turnaji Samsung MČR v mobilních hrách rozdělí 150 000 korun. Jde o vůbec nejvyšší částku, kterou tento turnaj nabídl pro účastníky jedné hry.

Mobilní verze League of Legends (LoL) s podtitulem Wild Rift se okamžitě po svém vydání stala celosvětovým hitem. Mezinárodní esportová federace ji dokonce ocenila jako esportovou hru roku 2021. LoL: Wild Rift se také ihned zařadila do programu Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Herní vývojář Riot Games se navíc rozhodl více se zaměřit na českou a slovenskou komunitu hry, a proto podpořil turnaj a navýšil finanční odměnu finálové části o 50 000 korun. O dalších 15 000 korun navíc pak týmy soupeřily v rámci kvalifikací.

S celkovou finanční dotací 150 000 korun se tak hra LoL: Wild Rift stává při svém premiérovém ročníku také nejlépe ohodnocenou hrou v české historii soutěží v mobilních hrách. Prvním celkem, který už má účast na finálové části Samsung MČR v mobilních hrách zajištěnou, je tým eSuba. Už na začátku října se ale fanoušci dozví jména dalších pěti postupujících. Finálové části se celkem zúčastní osm týmů.

„Velmi si vážíme toho, že Riot Games vnímá zájem české a slovenské herní komunity, a zároveň ji chce rozvíjet a podporovat. Tento krok vnímáme jako velký závazek, a zároveň příležitost, jak fanouškům nabídnout prvotřídní turnaje i v rámci mobilních her. Věřím, že se budou bavit nejenom návštěvníci na místě, ale také diváci u obrazovek," říká Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách.

„Známkou kvality a důležitosti MČR v mobilních hrách je zájem a podpora ze strany významných herních titulů a Samsung u toho jakožto důležitý hráč na poli herních mobilních zařízení samozřejmě nesmí ani tento rok chybět. Vážíme si toho, že můžeme být již šestý ročník součástí projektu, který podporuje mladé talentované lidi v tom, v čem vynikají a co jim přináší radost," říká Martin Doležel, kampaňový manažer mobilní divize českého a slovenského Samsungu.

Finálové zápasy Samsung MČR v mobilních hrách ve hře LoL: Wild Rift budou moci diváci naživo sledovat 27. a 28. listopadu na BVV - Brněnském výstavišti - v rámci festivalu Life!. Nejdůležitější zápasy sezóny se budou vysílat na Twitch kanálu PLAYzone, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v aplikaci HbbTV televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát tradičně podporuje. I další partnery pojí s mistrovstvím mnohaletá spolupráce. V šesté sezoně jsou jimi prodejce elektroniky DATART a výrobce síťových prvků TPLINK.

Read this next