If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Samsung MČR v oblíbené hře LoL: Wild Rift právě odstartovalo

Finanční odměna 140 tisíc korun.

Celosvětově populární MOBA hra League of Legends: Wild Rift se po roce vrací na program Samsung MČR, nejprestižnějšího česko-slovenského turnaje v mobilních hrách. Nejúspěšnější týmy si rozdělí finanční odměnu téměř 140 000 Kč. Cesta šampiona právě začíná. Jeho jméno se dozvíme 23. října, kdy proběhne finále v pražské Vodafone PLAYzone Areně.

Ve hře LoL: Wild Rift se proti sobě utkávají dva týmy po pěti hráčích, jejichž úkolem je dobýt hlavní budovu (takzvaný Nexus) svého soupeře. Každý z hráčů se ujímá role jednoho unikátního šampiona a o vítězi rozhoduje kombinace strategie, týmové komunikace a individuálních schopností. V roce 2021 tyto dovednosti nejlépe zvládli hráči IMPORTant Players, kteří tak letos mohou obhájit zlaté medaile.

„Již posedmé budeme korunovat krále českých mobilních her. Velmi mě těší, že společnost Samsung může být opět u toho jako titulární partner. Mobilní esport dlouhodobě podporujeme a jsme v této oblasti lídrem. Důkazem toho je i nejnovější zařízení Samsung Galaxy, které si mohou fanoušci vyzkoušet ve Vodafone PLAYzone Aréně, kde se odehraje turnaj Midseason a také závěrečné finále,“ říká Martin Doležel, Brand Communication Manager ve společnosti Samsung Electronics.

Jak se stát šampionem?

I letos má šanci zvítězit každý hráč, který přihlásí svůj tým. Do říjnového finále postupuje 8 nejlepších celků sezóny. První dva účastníky určí speciální turnaj Midseason. Ty doplní 6 týmů dle počtu bodů v MČR kvalifikaci. Body lze získat nejenom za umístění v turnaji Midseason, ale především ze čtyř turnajových sérií.

„V loňském roce jsme se dočkali hned několika zajímavých příběhů, včetně zlaté cesty týmu IMPORTant Players, ve kterém se představily hned dvě zahraniční hvězdy. I letos se těšíme na skvělou atmosféru nejenom na streamu, ale hlavně během živých turnajů přímo ve Vodafone PLAYzone Areně,“ popisuje Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách.

Nejdůležitější zápasy sezony budou vysílány na Twitch kanále PlayzoneCZ, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v HbbTV aplikaci televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát dlouhodobě podporuje, stejně jako další partneři. V sedmé sezoně jsou jimi dále prodejce elektroniky Datart, výrobce síťových prvků TP-LINK a mobilní operátor Vodafone.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

League of Legends: Wild Rift

Android, iOS, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

About the Author

PR článek

Contributor

Comments