If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozhořčení vyvolalo Denuvo v Dying Light 2 vyloženě na poslední chvíli

Jak protipirátskou ochranu obhajuje Techland?

Když takové, pro mnohé důležité oznámení dorazí pouhé dva dny před oficiálním dnem vydání, je očividné, že za načasováním byla snaha vyhnout se rušení předobjednávek a nabourání vysokých očekávání.

Tento pátek, 4. února vycházející Dying Light 2, bude mít v PC verzi nepopulární protikopírovací ochranu Denuvo.

Vyplynulo to z databáze Steamu a vyloženě last-minute přidání na produktovou stránku hry.

Fanoušci z toho na Redditu logicky nejsou ani trochu nadšeni, protože si stále vzpomínají, jak toto špatně implementované DRM zhoršilo chod Resident Evil Village.

Vývojáři z Techlandu proto museli sepsat oficiální vyjádření na obhajobu svého kroku:

"Dying Light 2 Stay Human bylo ve vývoji sedm let. Během této doby na něm pracovalo 1500 lidí (nárůst o 500 oproti týmu stojícím za prvním dílem Dying Light), kteří do něj investovali svůj čas i talent. Aby se jejich úsilí ochránilo před pirátstvím, kterým trpěla jednička, zahrnuli jsme do hry Denuvo, aspoň pro počáteční období. Je to běžné řešení v současnosti používané pro AAA tituly."

Techland dodává, že když jsou sami hráči, uvědomují si, jaké obavy to vyvolá. Chce ale ujistit, že Denuvo neovlivní váš herní zážitek. I kvůli věnování dalších zdrojů na rozsáhlejší testování, takže v danou chvíli nevidí žádný dopad na výkon hry.

Plánuje neustále sledovat, jestli se situace v tomto směru nezhorší během vydání. Pokud s tímto zažijete nějaké potíže, nemáte prý váhat a kontaktovat ho se svou zkušeností.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments