If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Screenshoty z české verze Sherlock Holmes The Awakened

Překládá a informuje Petr Ticháček.

Jak nejspíš dobře víte, ukrajinská společnost Frogwares připravuje staronové dobrodružství Sherlocka Holmese, které nese název Sherlock Holmes The Awakened. Jedná se o remake jejich starší adventury Sherlock Holmes: The Awakened z roku 2006, která byla první plně 3D hrou v jejich vývojářské historii.

Jelikož už se pomaloučku blíží termín vydání hry, překladatel Petr Ticháček nám s požehnáním Frogwares zaslal několik screenshotů z české verze. Pořídili je vývojáři jak ze samotného úvodu první kapitoly situované na Baker Street v Londýně, tak z kapitoly třetí, která se odehrává ve švýcarském sanatoriu U černé protěže a jejíž úvodní část je obsahem dema, které je od pátku dostupné podporovatelům hry z Kickstarteru.

"Co se české lokalizace týče, ta probíhala od července 2022 do prosince 2022 včetně testování. Textu je v remaku přibližně dvojnásobné množství než v originále, což tedy nutně neznamená, že hra je 2x tak rozsáhlá, nicméně to svědčí o výrazných změnách, které remake přinese. Když jsme se s vývojáři dohodli na lokalizaci, vytáhl jsem ze záložního disku 16 let starý překlad původní hry v domnění, že si tím citelně usnadním práci. Z omylu mne však vyvedla hned první várka textů, které jsou oproti originálu kompletně přepsány. Ostatně již brzy se budete moci sami přesvědčit, že kromě základního příběhu ve hře nezůstal kámen na kameni."

Čeština bude k dispozici na všech platformách (PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch) hned v den vydání hry. Termín Frogwares doposud neupřesnili a stále tedy platí 1. čtvrtletí tohoto roku.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

Sherlock Holmes: The Awakened (Remake)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author

Redakce

Contributor

Comments