Skip to main content

Sedmý podcast Eurogameru s plno zajímavými tématy

Gears, OnLive, BF3, Diablo, návštěvnost, úplatky...

U sedmého podcastu českého Eurogameru jsme vyzkoušeli dvě novoty - moc jsme nehlídali délku a moc jsme neřešili střih. Proto na vás čeká skutečný macek, který má téměř dvě hodiny. Zároveň je až nebezpečně blízko živému vysílání, protože nůžky stříhače musely zasahovat jen výjimečně.

Ale už k samotnému obsahu. Sedmý podcast jsme nastartovali jednou z nejsilnějších značek současné generace konzolí - Gears of War 3 (00:43). Aleš s Milošem hráli, Adam dohrál a Honza měl spoustu otázek. Jak se to hrálo? Je to lepší než dvojka? A proč se to Alešovi nelíbí? Ze hry samotné jsme se přesunuli na její svéráznou lokalizaci (17:53) a zamysleli jsme se nad důvody, proč nejsou vlastně na konzolích skoro žádné lokalizace nebo proč se často nepovedou.

Z čistě konzolové záležitosti jsme přeskočili na (zatím) čistě PC záležitost a to Diablo III (25:00). Jak se nám líbí beta, čím může Diablo III překvapit a co říkáme na nové datum vydání v roce 2012? Také jsme se chvíli věnovali nevyhnutelnému - Diablu III na konzolích (30:51).

Na řadu přišly služby pro streamování her, OnLive a Gaikai (34:35). Obě jsme si řádně vyzkoušeli a z obou jsme vesměs nadšení. I když třeba Alešovi se to moc nepozdává. Bude právě streamování her budoucností celého PC hraní a čím vším je zajímavé? Vyplatí se obětovat stoprocentní plynulost výměnou za ušetřené peníze za herní PC?

Download the podcast

Krátce jsme se také pobavili o herní výstavě Eurogamer Expo (31:12), která právě proběhla v Anglii. Jaké trable by byly s pořádáním stejně velké výstavy pro 30 tisíc lidí u nás, pokud by se ji měly zúčastnit všichni přední světoví vydavatelé a měly na ní být v hratelné podobě všechny ještě nevydané hity podzimu na stovkách stojanů?

Pak následuje oblíbené téma s názvem "Dá se v ČR zbohatnout na hrách?" (55:08), které je plné velkých platů, Lamborghini, úplatků, ale také drsné reality, která je často jiná, s holými zadky a pravidelnou prací o víkendech a večerech. Pokud tedy chcete v ČR něco dělat ve hrách, musíte to dělat s láskou, ne primárně kvůli penězům.

Návrat diskuze ke hrám samotným má na starosti Miloš a jeho exkluzivní dojmy z hraní nejočekávanější hry letošního roku - Battlefield 3 (01:05:11). Miloš si mohl zahrát novou misi a popisoval zážitky. Honza se pak podělil o plány speciálního obsahového pokrytí hry, na které se budete moci v nadcházejících týdnech těšit, a také jsme se zamysleli, jestli dokáže naplnit vysoká očekávání.

A byl to zase Miloš, který obrátil debatu od her k obecnému tématu - jak to vlastně je s návštěvností českého Eurogameru (01:14:18). Proč ukazuje Netmonitor to, co ukazuje, a proč je realita úplně jinde? Honza také prozradil konkrétní čísla návštěvnosti, která se od Netmonitoru zásadně liší, a okomentoval různé úhly pohledu, jak se dá návštěvnost posuzovat.

Ale zpátky ke hrám, protože tím se ještě neskončilo - proč byli bossové v Deus Ex: Human Revolution tak zpackaní (01:20:45), jak to bude s Homefront 2 a Crytekem (01:27:29) a nakonec přijde i Half-Life 2: Episode 3 (01:32:30).

Na závěr, trochu ovlivněný pivy, brambůrky a zkoušením té whisky s příchutí cherry, nechybí ani čtenářské dotazy (01:36:19) - třeba proč EG stále nemá zásady hodnocení a proč jsme se nakonec my ani celá Eurogamer Network nerozhodli změnit naši stupnici na 5 hvězdiček a co je nejlepší univerzální odpověď na všechny technické problémy :) Další otázky nám do příštích podcastů můžete posílat na email redakce@eurogamer.cz, na Twitter i na Facebook. A samozřejmě se můžete ptát i v diskuzi pod tímto článkem.

Read this next