If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Seriál The Last of Us versus herní předloha v neobvyklém videosrovnání

Zaostřeno na rozdíly a podobné věci.

Takové videosrovnání jsme tu ještě neměli a jeho autor ElAnalistaDeBits musel prokázat perfektní znalost zdejšího univerza.

Dal totiž vedle sebe zajímavosti ze seriálu The Last of Us přímo vedle herní předlohy od studia Naughty Dog.

Jen je potřeba mít na mysli, že obsahuje určité spoilery, takže opatrně:

Za hlavní rozdíl se považuje způsob, jak se množí nepřátelé, protože autoři seriálu nechtěli, aby herci museli mít na sobě většinu času masky.

Ve hře nákaza začala ve 2013, zatímco v seriálu už ve 2003. Projevuje se to například na obrazu prezidenta George W. Bushe či starými mobily. Joel se v seriálu narodil 1967, kdežto ve hře až v 1981. Čili v hlavním příběhu seriálu je o pár let starší (55 až 56 let) než ve hře (51 až 52 let).

Věrně byla na HBO přenesena scéna, kde dá Sarah hodinky Joelovi, a všimnout si můžete také podobného oblečení postav. To samé platí pro pasáž v autě, která se hře hodně podobá, ale vyústění je jiné.

Seriál také odkazuje na The Last of Us 2 filmovou ságou Curtis and Viper. Dává vám také komplexně nahlédnout na události 26. září, abyste všemu lépe porozuměli a viděli příběhové pozadí. Ostatně celý seriál rozšiřuje extra scénami celé univerzum TLOU.

Změnou je jinak to, kdo jsou sousedi Joela, a mají větší význam pro příběh. Nebo že ve scéně, kde Sarah umírá, je Joel zasažen kulkou, což ve hře nebylo.

Karanténní zóna Bostonu je inspirována North Endem a na konci epizody se podíváte do centra města s podobným uměleckým designem. Pokud se budete v seriálu pozorně koukat, všimnete si Clickera na střeše jedné z budov, abyste měli představu, co hrdiny za chvíli čeká.

Seriál vám dá také více nahlédnout do života Tess, Ellie a Marlene, což v herní sérii dosud nebylo. Vztah Tess s Joelem je v seriálu více afektovaný a liší se také to, kdo zabije Roberta.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Last of Us Part I

PS5, PC

The Last of Us: Part 2

PS4

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments