Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Série Uncharted pro Naughty Dog už skončila. A co by se muselo stát pro The Last of Us 3?

Sony ho nijak netlačí.

Vzhledem k bezprecedentnímu zájmu o seriál je logické, že se mozku studia Naughty Dog i spolutvůrce všude ptají, co bude dál s herní sérií The Last of Us.

Nejvíce podrobně se na toto téma Neil Druckmann rozpovídal pro BuzzFeed. Sony na ně prý nijak netlačí, aby museli "povinně" vytvořit další pokračování všeho úspěšného, nýbrž je plně podporuje a nechává je svobodně se rozhodnout, co by rádi podnikli příště a po čem sami tvůrci touží.

V tuto chvíli platí, že "dalším dílem" The Last of Us bude ta multiplayerová odbočka. Má jít o příští kapitolu série, která bude v novém městě, které tu ještě nebylo, s novými postavami a s novým příběhem. Budete tak moci zažít brutalitu hry i obrovské napětí společně s kamarády.

Co se týče případného The Last of Us 3 někdy v budoucnu (až po MP odbočce), tam prý platí stejné pravidlo, jakým se řídili při vzniku dvojky. Čili pokud dokáží přijít s dostatečně dobrým příběhem, který by přinesl univerzální poselství o lásce (jako jednička a dvojka), pak se do trojky pustí. Ale pokud by s ničím takovým vyrukovat nedokázali, pak bude platit, že silný závěr The Last of Us 2 bude tím, čím se singleplayerové hry uzavřely.

S herní sérií Uncharted to je odlišné, s ní jsou prý Naughty Dog hotovi, de facto skončila.

"Z našeho pohledu bylo Uncharted mimořádně úspěšné. Čtvrtý díl se stal bestsellerem, byli jsme schopni uzavřít celou ságu a sdělit všem, že to je konec. Posouváme se dál," vysvětlil Druckmann.

Tím nepřímo reagoval na četné spekulace o rebootu série od jiného studia než Naughty Dog. Buď by tedy na něj kvůli vytížení novou značkou pouze dohlíželi z pozice supervizora, nebo byl tento projekt odpískán, nebo je ještě tak daleko, že nedorazí dříve než s PS6.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Last of Us Part I

PS5, PC

Awaiting cover image

The Last of Us Part III

Video Game

See 2 more
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments