Skip to main content

Šestý podcast vás nechává nahlédnout za oponu EG

Embarga, shánění her, mobilní app, otázky čtenářů...

U šestého podcastu českého Eurogameru se sešla tradiční dvojka Adam a Aleš, k nimž po pár absencích přibyl šéfredaktor Honza. Michala Jonáše jsme tentokrát vyměnili za jiného Michala, Havryluka neboli Warlocka, dlouholetého recenzenta EG, reportéra z výstav či autora Mobil.cz.

Redakční kvarteto se zahřálo na provozní teplotu s Maxem Paynem 3 (0:47) a oznámením Syndicate (2:34). Než jsme poodhalili oponu nad fungováním řady věcí v redakci a na webu, což je nosné téma celého tohoto podcastu, okomentovali jsme aktuální průzkum Asociace herního průmyslu ČR (5:29), kdo vlastně jsou čeští hráči. Co se nám na něm líbilo a co naopak napoprvé nebylo ideální?

Dále jsme se zamysleli nad vašimi ohlasy na novou dabérku zdejších videorecenzí (10:01), což přešlo v delší povídání šéfredaktora Honzy o shánění her na recenze a jejich vydávání, což je činnost, která nám poslední dobou bohužel zabírá spoustu času. Dozvíte se, jak to funguje s embargy a kde všude mohou vznikout (a také často vznikají) potíže, než se dostane recenze až k vám, což je popsáno na konkrétním příkladu s problematickým Resistance 3.

Download the podcast

Poté se osazenstvo podcastu vrací ke kontroverznímu tématu z minule - hodnocení Uncharted 2 - kdy Adam "musel" podrobněji obhájit, proč je to podle něj "jen" sedmičková až osmičková hra (20:34), s čímž oponuje Honza s Alešem. Blíže jsme představili novou mobilní aplikaci Eurogameru (31:36) a rozeberali, proč nebude pro Android nebo různé souvislosti spojené se stále častějším používáním webu na mobilech a tabletech, pro což se náramně hodila přítomnost Michala, který se nyní jejich vývojem živí.

Šestý podcast dotočen, džbán je prázdný a lahváče také vypity, brambůrky snědeny a půlnoc pomalu klepe na dveře...

Druhou polovinu podcastu tvoří plno nashromážděných čtenářských dotazů (31:16), ve kterých odpovídáme na mnoho různých témat: podcast na iTunes, živý stream podcastu, nová diskusní fóra, handheldy versus iOS, sociální sítě, současné technické výpadky EG, schizofrenie, čtenost recenzí, náš přístup k únikům videí, názory na šance Originu proti Steamu, zda Diablo 3 stihne letošek, nejúchylnější hry na PC a počtu prodaných kusů her v ČR v souvislosti s aktuálně odhalenými čísly Deus Ex: Human Revolution.

A na úplný závěr konečně dojde i na vyhlášení soutěže. Výherci jsou dva - jeden dostane exkluzivní 200-stránkový artbook Zaklínače 2 a druhý žhavou novinku pro PlayStation 3 - Resistance 3. Prosíme oba výherce, aby nám poslali svou poštovní adresu, kam chtějí ceny doručit.

Dotazy do dalších dílů můžete posílat na email redakce@eurogamer.cz, můžete se nás ptát na Twitteru i Facebooku a samozřejmě i v diskuzi pod tímto článkem nebo jinými články.

Read this next