Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Skandinávský magazín napsal, že PS5 původně měla stát více než 499 eur

Sony ale zřejmě přehodnotí své plány.

Tyto řádky mohou mít jepičí životnost sotva pár hodin, pokud dnes k večeru dojde k předpokládanému oficiálnímu oznámení. Přesto je i tak zajímavé nahlédnout za oponu údajného uvažování japonské korporace, protože by se tím potvrdily důvody dřívější hry na schovávanou, kdo cenu odkryje jako první.

Skandinávský magazín GameReactor dnes přišel se zprávou z vlastních zdrojů ohledně ceny PlayStation 5.

Napsal, že konzole od Sony měla být dle původních úmyslů "značně dražší" než těch 499 eur, kolik nakonec oficiálně stojí Xbox Series X. Není jasné, jestli o 50 eur či 100 eur, ani jestli se mluví o modelu s Blu-Ray mechanikou či bez ní, ale je zřejmé, že by to byla pro PS5 obrovská konkurenční nevýhoda. Každopádně to samé o cenové hladině 599 eur a 499 eur už minulý týden hlásil francouzský web.

"Zdroj obeznámený se situací, který mluvil s GameReactorem, uvedl, že PS5 měla být dražší. Aspoň tedy ještě v době, než byly oznámeny ceny Xboxu".

Magazín vzápětí článek aktualizoval s odvoláním na rychle se vyvíjející, dynamickou situaci. Z vícero míst prý zaslechl, že Sony se měla dodatečně rozhodnout na agresivní cenovou politiku Microsoftu přímo zareagovat a cenu PS5 snížit, což ji pochopitelně bude stát nemalé peníze na dotování výrobních nákladů (i Microsoft na Xbox Series X a S prý prodělává).

Prý momentálně uvažuje o nacenění digitálního modelu bez mechaniky na 399 eur a modelu s Blu-Ray mechanikou na 499 eur, aby stál stejně jako Xbox Series X.

Vše jsou pouze spekulace, ale docela uvěřitelné. Pokud by to takhle nakonec dopadlo, stala by se pravděpodobným vítězem next-gen konzolové bitvy digitální verze PS5, která by byla přijatelně levná, měla by skvělé exkluzivity při startu i plnohodnotný výkon (včetně raytracingu, 4K a větší SSD) oproti Xbox Series S, levnějšímu jen o zanedbatelné dva tisíce korun (100 dolarů).

Jestliže by naopak digitální model PS5 stál 499 eur a ten s mechanikou 599 eur, asi by spíš vyhrál Microsoft, protože by převážila hodnota Xbox Game Pass a nižší cena u obou verzí oproti stroji od Sony.

Watch on YouTube

Vše přichází krátce poté, co si Gizmodo všimlo termínu 20. listopadu u nabíjecí stanice pro PS5 na japonském Amazonu. I jiné příslušenství tam mělo toto datum. Britský Amazon zase pro jiné příslušenství nahodil 19. listopad (psali jsme v noci u krabiček PS5 her).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments