Skip to main content

Slabé prodeje Tony Hawk Ride

Nejlépe si vedla verze pro konzoli Wii.

Nepříliš pochvalné recenze zatím posledního dílu v rámci druhdy enormně populární Tony Hawk skateboardové série, se následně odrazily také na prodejích hry Tony Hawk Ride, alespoň tedy v počítání měsíce listopadu a amerického trhu.

Ať už byla příčina v kvalitě hry či její vysoké nákladnosti (spolu s replikou skateboardu se totiž ze začátku prodávala za 120 USD!), stihla za velkou louží vygenerovat přibližně 113 tisíc prodaných kusů, z čehož zdaleka nejvíce připadá na Wii - 67 tisíc, následuje verze pro X360 - 30 tisíc a nakonec pro PS3 - 16 tisíc. Sluší se připomenout, že u mnoha recenzentů se předmětem kritiky stal právě skateboard, který jako alternativní ovladač nepřesvědčil a nereagoval způsobem, jak si hráči/recenzenti představovali.

Ano, samotný Tony Hawk tu sice nedávno hodně nahlas vystoupil s obhajobou své hry, která jako uznávaná série započala svou existenci v roce 1999. Nicméně jeho slova asi těžko přesvědčí herní trh, co se k Tony Hawk Ride postavil - v duchu dřívějších prognóz analytiků - zády.

Read this next