Skip to main content

Sony dává Uncharted: The Nathan Drake Collection a Journey, ať raději zůstanete doma a hrajete

Iniciativa Play At Home.

Zatímco údajné spekulace o Horizon: Zero Dawn 2 z Redditu se ukázaly být jasným podvrhem a s úsměvem je vynecháme (stejně jako to o představení PS5 příští týden), toto si vaši pozornost zaslouží.

Prezident a CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, ohlásil v noci na dnešek jejich novou iniciativu Play at Home.

Chtějí tím přispět k tomu, aby se zabránilo dalšímu šíření koronaviru a nechť lidé raději zůstanou doma u hraní na konzoli, než aby riskovali kontakt s ostatními venku a nakazili se.

Play at Home se skládá ze dvou částí: jednak darování hodnotných plných her všem majitelům PS4 zcela zdarma.

Začíná se s Uncharted: The Nathan Drake Collection, což je remasterovaná kompilace úvodních tří dílů série a skvělý doplňěk k Uncharted 4 momentálně v PS Plus. Druhou hrou je starší, leč nadčasové Journey pro PS4.

Jejich digitální verze budou ke stažení bezplatně od zítřka, 16. dubna, do 6. května. Když to zvládnete, navzdory přetíženému internetu kvůli home-office a izolaci všech lidí v USA i Evropě, zůstanou vám natrvalo v držení. Později je asi vystřídají jiné hry.

Druhou částí iniciativy tvoří poskytnutí finančního příspěvku menším nezávislým studiím, které s krizí zápolí hůře než velké firmy. Sony jim proto dá 10 milionů dolarů. Příjemci těchto peněz a podmínky pro šanci na jejich získání budou ohlášeny brzy.

Read this next