If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Ještě nejsme připraveni plně odhalit PlayStation 5

+ vyjádření k ceně, česká homepage.

Tuhle stránku si dejte do svých bookmarků.

Už i na české verzi webu PlayStation.com je totiž ode dneška sekce věnovaná PlayStation 5. Píše se tam toto:

"Začali jsme zveřejňovat informace o skvělých funkcích, které můžete očekávat od systému PlayStation 5, ale zatím ještě nejsme úplně připraveni plně odhalit novou generaci systému PlayStation. Zaregistruj se níže a buď mezi prvními, kteří obdrží nejnovější informace o systému PS5 hned po jejich oznámení, včetně novinek o datu uvedení, ceně a chystaném přehledu her, které společně s ním vyjdou."

Čili po včerejšku další potvrzení toho, že spekulované únorové představení PS5 nehrozí.

Jen se nenechte zmýlit těmi uvedenými prázdninami 2020, to je pouze ne úplně citlivý překlad "Holiday 2020" z anglické verze webu. Nadále samozřejmě platí vydání PlayStation 5 před letošními Vánocemi, nikoli o letních prázdninách (Sony jsme na to již upozornili).

Finanční ředitel Hiroki Totoki se jinak dnes na fiskální konferenci vyjádřil ohledně ceny PS5:

"V tuto chvíli je velmi složité říct k ceně PlayStation 5 něco konkrétního, protože je to otázka balancování, krom toho se pohybujeme v konkurenčním prostředí. Ale když jsem mluvil o hladkém přechodu, znamenalo to, že se určitě rozhodneme pro optimální přístup a pokusíme se mít to správné vybalancování, abychom mohli být ziskoví během životního cyklu tohoto produktu".

Některá média tato slova interpretovala, že jako Sony údajně čeká na oznámení ceny Xbox Series X, ale nic takového tam vyloženě řečeno nebylo. Pouze uvedla, že nemá šanci ovlivnit, na jaké hladině se bude pohybovat cenovka nextgen konzolí. A že zároveň musí zohlednit veškeré náklady na pracovní sílu atd. a vyrobit správný počet konzolí pro datum vydání.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments