Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony popírá, že by snížila počet vyrobených kusů PlayStation VR 2

Hlásil to Bloomberg.

Není to za poslední roky zdaleka poprvé, co magazín Bloomberg přinesl ve svém reportu nějakou šeptandu, která nebyla ani trochu nakloněna Sony. Odvolal se na své dobré zdroje uvnitř japonské korporace, která to tutlala, aby to jejím produktům neuškodilo.

Sony se tentokrát ovšem rozhodla vše veřejně popřít. Pro Gamesindustry uvedla, že to není pravda a že sleduje zapálení fanoušků před únorovým startem s třemi desítkami titulů pro virtuální realitu.

Bloomberg včera napsal, že Sony měla údajně učinit výrazné ořezání svých očekávání a předpoklady výsledků PlayStation VR 2. Dokonce o tom měla i varovat své partnery z dodavatelských firem a řetězců (např. pro displej v zařízení), že se výroba chystaného headsetu údajně sníží.

Magazín tvrdil, že redukce nastaly poté, co firma viděla, že předobjednávky PSVR2 se moc nehrnou. Oficiálně to Sony nejprve nechtěla komentovat, ale dříve řekla, že tipuje 1,5 milionu prodaných kusů PSVR2 mezi dubnem 2022 až březnem 2023.

Na sociálních sítích se okamžitě rozjely debaty, zda to je současnou ekonomickou krizí a inflací, která nepřeje vysoké cenovce 550 amerických dolarů (více než základní konzole PS5). Nebo zda prostě VR pořád zůstává pouze okrajovým trhem, kde jen Sony chce být přítomna, pokud by se v této oblasti v budoucnu stal nějaký větší rozmach.

Bloomberg se domíval, že za nižší zájem může zejména vysoká cenovka. Původně prý Sony mířila na odbyt 2 miliony kusů během úvodního čtvrtletí po premiéře, teď to měla snížit na polovinu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Playstation VR

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments