If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony poprvé promluvila o PS5 hrách

+ PS4 už je její druhou nejprodávanější konzolí.

Hiroki Totoki, finanční ředitel japonské centrály Sony, k příležitosti zveřejnění fiskálních výsledků dnes utrousil něco málo o tom, co připravují na příští podzim. Všiml si toho Takashi Mochizuki z The Wall Street Journal:

"Jsme sebevědomí v tom, že PlayStation 5 uspěje. Startovní lineup her pro PS5 od našich vlastních studií a third-party firem uspokojí fanoušky her".

Je to snad vůbec poprvé, co Sony na téma PS5 her promluvila, leč konkrétnější bohužel zatím nebyla. A tak víme jen tolik, že na příští konzoli chystají něco v Bluepoint Games (tvůrci remaku Shadow of the Colossus), Guerrilla či že dojde k PS5 optimalizaci Watch Dogs Legion.

Jinak PlayStation 4 se celosvětově prodalo 102,8 milionu kusů (údaj ke konci září 2019), což je nárůst o 2,8 milionu oproti červenci 2019. To z PS4 dělá druhou nejprodávanější konzoli PlayStation všech dob, když předhonila PS1 (a také Wii, které po sedmi letech mělo 99,83 milionu kusů), před ní je pouze PlayStation 2 s celoživotními 155 miliony kusů. Odbyt PS4 softwaru samozřejmě s koncem životního cyklu poklesl (61 milionů kusů oproti 75 milionům za stejné čtvrtletí před rokem), downloady plných her tvořily 37 procent (nárůst z 28 procent před rokem).

PlayStation Plus má 36,9 milionu předplatitelů a streamovací služba PlayStation Now stoupla z květnových 700 tisíc na 1 milion uživatelů (díky nedávnému zlevnění o polovinu a přidání atraktivních her). Sony nicméně uveda, že pečlivě zvažuje potenciál herního streamování přes PS Now.

Při pohledu čistě pouze na USA, dle počtu prodaných konzolí za úvodních 71 měsíců na trhu, se PS4 krčí až na pátém místě, upozornil analytik NPD Mat Piscatella:

Ten také před pár dny publikoval TOP 10 v USA za červenec až září letošního roku, kde bylo nejprodávanější hrou NBA 2K20 před Borderlands 3. Všimněte si, jak stále boduje GTA5, starý Minecraft i Zelda:

Comments