If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony řekla, kdy skončí s PS4 hrami

+ plán startovních PSVR2 her i více investic do nových značek.

Vystoupení Sony před investory bylo výživné na nové informace a odhalení plánů do budoucna.

Kupříkladu jsme se tam dozvěděli, že na start PlayStation VR2 bude připraveno 20 titulů z vlastní produkce i od třetích stran.

Nebo že v každém z příštích let budou od Sony růst investice do nových značek, aby to bylo ve fiskálním roce 2025 vyvážené půl na půl vůči investicím do pokračování zavedených sérií. Ve fiskálu 2019 šlo na pokračování 77 procent investic a na nové značky pouze 23 procent investic.

V každém z příštích let se také téměř zdvojnásobí počet her coby živých služeb. Zatímco dříve to byla jediná (počítá se mezi to baseball MLB The Show 22), pak budou tři, pak šest, a pak deset ve fiskálu 24. Sony se také rozhodla, že bude utlumovat procentuální zastoupení investic do singleplayerových tradičních her, aby právě mohly dostat přednost hry coby živé služby.

A ta otázka z titulku? Sony řekla, že očekává, že bude hotova (rozuměj: skončí) s PlayStation 4 hrami do roku 2025. Čili budou podporovány a vydávány od třetích stran ještě řadu let, takže se není čeho bát. Do roku 2025 také herní divize Sony tipuje, že by měla mít téměř polovinu tržeb z PC a mobilních her (značný nárůst těchto platforem).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments