If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Na The Last Guardian se stále pracuje

A mají radost, že o hru mají hráči stále zájem.

The Last Guardian se vyvíjí už pěkných pár let. Skoro to vypadá, že se na hru tak trošku zapomnělo, ale Sony říká, že se na ní stále aktivně pracuje.

Řekl to šéf softwarového vývoje na PlayStation, Scott Rohde.

Odmítl sice prozradit, zda The Last Guardian nakonec bude na PlayStation 4 místo původně zamýšleného PlayStation 3, ale řekl, že práce na hře neskončily. "Nebudu oznamovat, na jaké platformě se objeví, kdo na hře pracuje a kdo spolupracuje," řekl v rozhovoru pro IGN. "Ale jde o titul, na kterém se ve Worldwide Studios pořád pracuje. To je maximum, co ze mě dostanete."

Možná by se na The Last Guardian už pracovat přestalo, kdyby ovšem neměla za sebou tak velké zástupy fanoušků. "Chceme dělat skvělé hry a když vidíte, že se veřejnost tak moc zajímá o konkrétní hru, tak nás to samozřejmě pohání k tomu, abychom ji dokončili. Také nás to ale pohání k tomu, aby byla skvělá. Nechtěli bychom vydat hru, pokud si nemyslíme, že je skvělá," vysvětluje.

"Jsme moc rád, že lidé se o The Last Guardian stále zajímají. Je to pro nás čest."

Na The Last Guardian se v podstatě pracuje už neuvěřitelných 8 let, čemuž zajisté nepomohlo ani to, když v průběhu vývoje šéf Team Ico a kreativní tvůrce Fumito Ueda rezignoval - i když prý na hře pracuje jako externista.

Už v roce 2012 vyšly zprávy, že na The Last Guardian spolupracuje více studií včetně Sony Santa Monica, kteří stojí za sérií God of War. Studio v Santa Monice později tyto zprávy popírala.

TSG trailer na The Last Guardian

Comments