Skip to main content

Sony se vyžvýkla k stavu The Last Guardian

Žije, ale...

Připomíná to situaci kolem DriveClub, akorát že u této původně PS3 exkluzivity trvají nejasnosti už neuvěřitelných pět let. Tentokrát opepřené rádoby oficiální zprávou IGN před začátkem E3, že hra byla údajně zrušena, což Sony vzápětí dementovala.

Takže proč tedy The Last Guardian absentoval na veletrhu a kdy se o něm konečně něco nového dozvíme? Eurogamer se to nemohl pokusit vypátrat u nikoho povolanějšího, než u šéfa světových studií Sony Computer Entertainment, což činí pravidelně:

"Určitě jste si všimli, že krátce před výstavou jsme zažili pár obtížných dnů. Jsem šťastný, že to bylo staženo ještě předtím, než začalo E3. Mnoho lidí mi psalo, že zvěsti o údajném zrušení The Last Guardian jim málem zlomily srdce," začal Yoshida zeširoka kroužit kolem horké kaše.

Ale co je tedy se samotnou hrou, proč o ni pořád nic neslyšíme? "Opravdu, ale opravdu nechceme vypouštět jakékoli, ani útržkovité informace do doby, než před vás budeme moci předstoupit a říct - podívejte, tohle je The Last Guardian," zklamal šéf Sony všechny nadržence volající po pokračování Shadow of the Collosus od Team Ico o přátelství chlapce s obrovskou opeřenou šelmou.

"Víme, že vám toho hodně dlužíme, ale prosíme ještě o strpení. Pokud bychom hru zrušili, dáme vám to určitě vědět."

Oznamovací E3 filmeček z roku 2009

Read this next