If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Souhrn hodnocení F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

Vysoké známky pro králíka v obleku mecha.

Možná o hře F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch slyšíte poprvé, ale určitě ne naposledy, navzdory neznámým výrobcům z TiGames a bilibili.

Vyjde už zítra, 7. září, pro PlayStation 4 a PlayStation 5 (PC verze později). První várka recenzí se shoduje, že tenhle králík v obleku pro mecha je báječným zážitkem.

Je to steampunková arkáda viděná z boku ve stylu Metroidvania, která vybízí hráče k průzkumu krásného světa, řešení složitých hádanek, hopsání a intenzivními boji s nepřáteli. Startovní trailer:

Dosavadní průměr na Metacritic činí 83 procent a na OpenCritic 82 procent.

  • Noisy Pixel - 9
  • COGconnected - 90
  • Hardcore Gamer - 4/5
  • Game Informer - 8.5
  • Press Start - 8
  • PlayStation Universe - 8

Chválí se inovativní vizuální stránka Torch City, experimentování s kombinacemi útoků, rychlé tempo a tuna překvapení. Povedlo se prý i vyprávění příběhu, který stojí za vás drahocenný čas a vyvolá spoustu emocí.

F.I.S.T. prý vybočuje z řady jiných her tohoto žánru svou kvalitou, pestrostí a brutálními boji, takže má představovat jasnou koupi. Drhnout to má snad jen s umístěním checkpointů, pár kolizemi, někomu zase vadil pomalý pokrok postavy a horší designové volby. Celkově to však prý zábavu nekazí, jen není naplněn potenciál hry na úplné maximum.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments