Skip to main content

Srovnání Watch Dogs 2 na PS4 vs Xbox One vs PS4 Pro

Jak vypadá hra Ubisoftu na všech třech konzolích?

Naši kolegové z Digital Foundry porovnali Watch Dogs 2 na třech konzolích, aby bylo patrné, jaké rozdíly lze očekávat například mezi Xbox One a PS4 Pro verzí.

Na PS4 běží hra od Ubisoftu v rozlišení 1080p, na Xbox One je to v 900p, díky čemuž nemá tak ostrý obraz jako na konzoli od Sony. Ani jedna verze ale není tak ostrá, jak by mohla být, což je způsobeno anti-aliasing technologií, kterou Ubisoft používá.

Co se týče rychlosti, hra má 30fps s adaptivním v-sync, což znamená, že lze vidět screen tearing, pokud se 30 fps nedosáhne. Obě verze se ale relativně drží až na pár intenzivních scén. Xbox One jich má více než PS4 verze.

Watch on YouTube

V PS4 Pro verzi používá Ubisoft checkboard technologie na konverzi obrazu na 1800p a je jedno, zda máte pouze Full HD obrazovku. V tom případě pomocí supersamplingu sníží rozlišení na 1080p a vytvoří čistější a kvalitnější obraz s lepším anti-aliasingem.

Watch Dogs 2 na PS4 Pro ovšem díky vyššímu rozlišení běží hůře. Je zde patrný větší screen tearing, víc zde padá framerate pod 30fps.

Read this next