If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Srpnový žebříček prodejů na Xzone s nečekaným vítězem

Mechové s nevelkou fanouškovskou základnou.

Letní měsíce většinou nepatří mezi ty herně nejplodnější. V srpnu jsme se ale i přesto dočkali příjemných novinek, které si dokázaly žebříček ukořistit pro sebe. Úspěch slavil také očekávaný zaklínačský soundtrack.

Armored Core v Česku nemá silnou fanouškovskou základnu, hru u nás zná opravdu jen hrstka fajnšmekrů. Naprostý opak ale platí o fanoušcích studia From Software a jejich kultovních „souls“ hrách. Díky tomu tak obří mechové nečekaně zavítali na první pozici nejprodávanějších her na Xzone. Druhou srpnovou novinkou je Atlas Fallen, který hráče nalákal na českou lokalizaci, hojný počet předobjednávkových dárků i povedenou akci. Zbytek žebříčku ovládly oblíbené starší tituly v letních slevách. Velkou radost však u nás máme z posledního desátého místa. Liščí indie hit Tunic se dočkal fyzického vydání a našlo se opravdu mnoho fanoušků, kteří i takto „malé“ tituly přivítají ve své sbírce.

PlayStation 5 pokračuje v krasojízdě a s náskokem si drží první pozici nejprodávanějších herních konzolí. A nepochybně tam zůstane i v září, protože je nyní opět dostupný za sníženou cenu 10 990 Kč.

S měsíčním náskokem oproti plánu dorazil náš první Xzone Exclusive vinyl – legendární soundtrack Zaklínače 3 v kompletní edici, tedy včetně hudby z obou velkých rozšíření, na čtyřech vinylových deskách v exkluzivní barevné kombinaci. „Vinyly sbírám už dlouhé roky a Zaklínač patří mezi jednu z nejlepších her všech dob. Vyjednání unikátní barevné kombinace v Xzone oranžové barvě právě pro tenhle titul je tak trošku splněný sen,” nadšeně říká Ondřej Macoun, Xzone specialista na soundtracky a vinyly. Deska v Xzone barvách vznikla pouze ve 400 kusech a rychle po vydání se vyprodala. Věříme, že tenhle kousek budou fanoušci Zaklínače střežit jako oko v hlavě. V srpnu se také objevila nová várka miniaturních Bitty POP figurek, které jsou roztomilou a prostorově velmi praktickou verzí klasických POPek. Maličké figurky ze světa Harry Pottera dokonce překonaly i dlouho vyhlížené pokračování Elden Ring průvodce – obří „bichle”, provázející hráče každým zákoutím loňského hitu.

Sběratelské karetní hry se mezi zákazníky a zákaznicemi Xzone těší dlouhodobé oblibě, a tak si opět zaslouží své místo v žebříčku. Pravidelný souboj Pokémon vs. Magic tento měsíc vyhrál žlutý tým. V srpnu s přehledem kralovala třetí sada edice Scarlet & Violet, Obsidian Flames. Tu na druhém místě následoval Commander Masters, srpnový set Magic: The Gathering, a také edice propojující svět svět kartiček a legendárního Pána prstenů, která se zvlášť v naší brněnské MTG herně těší velké oblibě.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments