Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

STALKER 2 bude prodávat NFT, jejichž majitel se ve hře stane NPC postavou

"Meta člověk".

NFT, čili unikátní sběratelské předměty do her založené na blockchainu, jsou čím dál více trendová záležitost, přestože UbiSoft s nimi nedávno kvůli kontroverzi hodil zpátečku. Od té doby však oznámil Peter "slibotechna" Molyneux nový projekt Legacy, obchodní simulátor sázející právě na NFT, který silně připomíná typickou pyramidu, zatímco herec Keanu Reeves se pouze vysmál skepsi některých lidí nad prudkým nástupem této moderní novinky.

Nyní se na módní vlnu přidali ukrajinští GSC Gameworld, kteří přišli s velmi lákavou možností pro hráče dubnového STALKER 2.

Budou totiž prodávat NFT, který vám poskytne příležitost stát se tzv. meta human, čili meta člověkem v této atmosférické survival střílečce.

Ve spolupráci s platformou DMarket dá komunitě "šanci vlastnit malý kousek ze STALKER 2". Tím se myslí to, že majitel NFT zde pak bude NPC postavou, kterou při hraní uvidí i všichni ostatní hráči. Tvář majitele NFT bude do hry převedena pomocí technologie photogrammetry, čímž se zařídí nejvyšší možná realističnost. Nebudou ale používat nástroj MetaHuman Creator od Epicu.

Jinak od tohoto měsíce se hráči budou moci zaregistrovat pro získání předmětů, z nichž první budou dostupné v aukci. Tímto chtějí GSC iniciovat jakýsi most, který zařídí novou digitální éru a unikátní meta zážitek, jaký jste předtím ještě nikdy neměli.

Druhá várka NFT má začít padat v únoru, mají to být jakési tajné balíčky.

Minulý týden tato PC / Xbox exkluzivita pod patronací Microsoftu zaujala pěknými screenshoty na Unreal Engine 5:

Read this next