If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam výrazně zlepší stahování

Rychlost, optimalizace a nové funkce.

Valve se v oficiálním Steam News kanálu podělili o několik novot, které se týkají technického pozadí Steamu. V blízké budoucnosti by mělo být stahování ze Steamu výrazně rychlejší a stabilnější.

Zrychlení by se nemělo týkat jen tradičně velkých a důležitých trhů, ale různých míst po světě. Valve totiž zapřáhli zbrusu nový server a přepdsali kód klienta, společně s uvedením nových nástrojů pro vydávání obsahu. Výsledkem by mělo být kromě lepšího stahování také schopnost publikovat mnohem více obsahu, než doposud.

Kromě pohodlnějšího vydávání her přepsali Valve také nástroje pro aktualizace her - pro vývojáře by tak mělo být nyní mnohem snadnější dostat svou aktualizaci na Steam.

Přepracování se také dočkal systém aktualizací a to sice jedna nepříjemná vlastnost - pokud byl nějaký soubor, který se potřeboval aktualizovat, Steam nestahoval pouze tu malou aktualizaci, ale celý soubor znovu. Nyní se bude stahovat pouze ona malá aktualizace.

Nově bude k dispozici také rozvržení stahování, priority při stahování více her najednou, lepší ovládání využívání rychlosti internetu při stahování a v neposlední řadě také možnost stahovat aktualizace na hru během jejího hraní. Stažené aktualizace během hraní se následně aplikují po vypnutí hry.

Všechny tyto nové prvky má využít například připravovaná Dota 2.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments