Skip to main content

Stěžovali jste si na cenovku remasteru Ark: Survival Ascended? OK, tak ji ještě zvýšíme

Opět podivuhodný obrat.

O kauze spojené s remasterem prvního dílu Ark a odkladu dvojky jsme psali začátkem měsíce.

Tvůrci ze studia Wildcard na negativní zpětnou vazbu reagovali opět dost zvláštním způsobem, který vyvolává další vlnu nevole a přilévá olej do ohně.

Když si tedy fanoušci stěžovali, že si musejí koupit za 50 dolarů znovu přístup k jedničce v remasteru Ark: Survival Ascended společně s nárokem na vzdálený druhý díl, odpovědí kupodivu nebylo rozdělení produktů ani žádný jiný vstřícný krok.

Namísto toho se zvedla základní cenovka na 60 dolarů, za něž už navíc neobdržíte Ark 2 (ten bude nabízen později separátně), nýbrž jen srpnovou předělávku prvního dílu série plus budoucí přídavky (The Island, Survival of the Fittest, Scorched Earth) i modernizace DLC do původní hry, slíbené v horizontu měsíců po startu.

Ty by prý samostatně stály dalších 40 dolarů, takže je hráčům vsugerováno, že vlastně na tomto kroku hrozně vydělají.

V doprovodném vysvětlení se píše, že vývojáři nechtěli nikoho uvést v omyl. Jen se prostě změnily jejich plány a záměry, čili už nechtějí dát vše zdarma pouze coby upgrade originálu Ark: Survival Evolved, jak to slibovali začátkem roku.

"Nebylo by to průchozí. Změny, které činíme v remasteru Survival Ascended, ovlivní spoustu vlastností hry, pokazí uložené pozice, mody nebudou šlapat a některé věci při hraní už nebudou probíhat stejně. Proto jsme chtěli umožnit, aby ti, co byla možnost ponechání původního zážitku pro ty, kteří ho mají rádi, nebo nemohou upgradovat".

A proč vypínají staré servery společně s vydáním remasteru? Vyžadovaly by udržování starých technologií a spoustu prostředků, o nichž studio ví, že by byly lépe využity pro nová řešení, která zlepší zážitek pro všechny hráče.

Nemá jít jen o nové kreatury, předměty, budovy a další obsah, ale tako o dynamické hledání cest pro umělou inteligenci, Photo mód, Nvidia DLSS, správu malých ještěrů, vytváření postav a jejich přizpůsobení, cross-platform multiplayer, plnohodnotné modifikace atd.

Read this next