Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Street Fighter 6 by se mohlo prodat 10 milionu kusů, maluje si Capcom

+ nálož materiálů z preview-verze.

Prezidenta stále výdělečnějšího Capcomu se v japonském magazínu Famitsu optali, jak to odhaduje s odbytem Street Fighter 6.

Červnová bojovka má totiž solidně nakročeno k tomu, aby se stala velkým hitem.

Haruhiro Tsujimoto vysvětlil, že tuto sérii považují za svou vlajkovou, takže do ni hodně investovali. Podobně jako do Resident Evil, kterého se jen za posledních pár let prodalo 10 milionu kusů, zatímco Monster Hunter už se blíží 20 milionům kusů.

"Víte, Street Fighter 7 se celoživotně prodalo 7 milionu kusů, takže pokud využijeme naši zkušenost s digitálními verzemi, měli bychom mířit na 10 milionu kusů s příštím dílem."

Pomoci by v tom měl přechod na digitální distribuci, protože v minulosti byl Capcom prý limitován tím, že musel kvůli efektivitě kamenných obchodů nechat vyrobit jen takový odhad kusů, které se prodaly za úvodních šest měsíců na trhu. Teď ale už panuje odlišná situace, takže není problém dobře prodávat i tři roky staré hry, pokud mají správně sníženou cenovku.

Jinak dnes bylo také uvolněno embargo na výstupy z poslední preview-verze Street Fighter 6, které najdete níže - včetně dojmů z vyzkoušení všech osmnácti bojovníků v základní verzi hry:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Street Fighter 6

PS4, PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments