Skip to main content

Vyšlo demo Street Fighter 6, zatím jen pro PlayStation, a prezentace nadupaného obsahu z plné verze

Spousta režimů a plán na úvodní rok - souhrn vysílání SF6 Showcase.

Na noční Street Fighter 6 Showcase, kterou moderovala rapová legenda Lil Wayne, zazněly nové informace o chystané hře na červen - včetně nových detailů o World Tour, přizpůsobených bitvách avatarů, funkcích pro zpřístupnění, obsahového plánu pro první rok a demoverzi, která startuje dnes na PlayStation 5 a PlayStation 4 a po níž bude 26. dubna následovat vydání dema pro Xbox a Steam.

V tutoriálu dema se můžete naučit základní bojové mechanismy a v průvodci postavami si procvičit pohyby a styl boje Luka a Ryu. Ponořte se do prvních okamžiků World Tour, kde můžete experimentovat s funkcí hluboké tvorby avatara. Vlastní avatary lze přenést do plné hry stejné platformy, jakmile vyjde 2. června 2023 na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S a PC (Steam).

"V režimu World Tour jsme vám ukázali zcela novou lokaci Nayshall, rozvojovou zemi v odlehlém koutě Asie. V tomto novém příběhovém režimu pro jednoho hráče se setkáte s ikonickými mistry a poznáte svět Street Fighter se svým vlastním avatarem, když se vydáte do ulic Metro City, Nayshallu a dalších míst po celém světě.

Představili jsme také řadu RPG prvků. Během boje nebo v jídelnách můžete konzumovat předměty a jídlo, abyste obnovili vitalitu, získali buffy nebo způsobili debuffy. Jak budete zvyšovat úroveň svého avatara, budete získávat dovednostní body, které můžete utratit ve stromu dovedností a dále si tak přizpůsobit sadu pohybů na míru.

Staňte se žákem svých oblíbených mistrů - včetně všech 18 startovních postav - tím, že se zapíšete do jejich stylu a naučíte se jejich speciální pohyby! Posilujte své vazby s Mistry tím, že jim budete dávat dárky a plnit mise. Kombinací toho všeho si odemkněte nové scény a vytvořte si osobní vazby s těmito legendárními bojovníky.

Vytvořte si svou jedinečnou postavu ve World Tour a pak se vydejte do Battle Hubu a zapojte se do vlastních online bitev Avatarů proti ostatním hráčům! Použijte svého avatara s Dhalsimovým bojovým stylem, Zangiefovým Screw Piledriverem a Kenovým Hadokenem nebo jakoukoli jinou kombinací schopností, které jste se naučili ve World Tour, a předveďte svůj vlastní bojový styl. Mějte se na pozoru, protože váš soupeř může přijít s ještě divočejší paletou pohybů.

Street Fighter 6 se také snaží podporovat lepší přístupnost díky inovativnímu zvukovému designu, který vás informuje o tom, jak daleko jste od soupeře, o výšce útoků, o tom, zda je útok křížový, kolik zbývá do konce Drive Gauge a o dalších věcech.

Pro nováčky i veterány jsou k dispozici propracované tutoriály, průvodci postavami a zkoušky komb, které poskytují solidní základy pro každou postavu. Naším třetím typem ovládání, který se přidává ke klasickému a modernímu, je dynamické ovládání, při kterém můžete spustit efektní pohyby postavy stisknutím tlačítka automatického útoku a nechat umělou inteligenci asistovat vašim útokům a kombům.

Režim Arcade je tím pro jednoho hráče, ve kterém se utkáte s počítačem a dozvíte se více o příběhu každého bojovníka. Dokončete režim Arcade Mode s každou postavou a odemkněte si krásné ilustrace v galerii. Své výsledky můžete také nahrát do online žebříčků. Hrajte proti ostatním hráčům nebo počítači vytvořením týmu až 5 postav a přizpůsobte si formát zápasu podle svých představ, například Single Elimination, Doubles a Teams.

Extrémní bitva představuje soubor pravidel, který budete muset dodržovat, spolu se zábavnými funkcemi, jako je Running Bulls nebo naše vlastní speciální verze horkého bramboru. Zahrajte si v Extreme Battle, abyste se dozvěděli více o základech hry nebo abyste na večírku rozpoutali nefalšovanou spoušť.

Hrajte online proti ostatním hráčům vytvořením vlastní místnosti. Užijte si režim Jeden na jednoho, Extrémní bitva nebo Trénink. Vlastní místnosti mohou nyní zahrnovat až 16 hráčů najednou a díky tomu je online trénink a sledování zápasů jednodušší než kdykoli předtím!

Vracíme se k hodnoceným zápasům a přijali jsme opatření, která snižují tlak při prohraném zápase v určitých hodnostech. Zaprvé jsme přidali funkci jednorázové ochrany před snížením hodnosti pro hráče s diamantovou a nižší hodností. Dále nováčci již nebudou při porážce ztrácet ligové body, abychom podpořili online hraní. A konečně, hráči s hodností Iron-Gold a Master nebudou mít nárok na snížení hodnosti v lize. Každá postava má také svou vlastní individuální hodnost, takže zkoušení nových postav v hodnocených zápasech je přístupnější než kdy dříve.

Jako oslavu celé série Street Fighter představujeme funkci Battle Damage! Během soubojů se postavy více potí, objevují se jim řezné rány a modřiny a další známky vyostřeného boje na tváři a oblečení. Tato funkce je dostupná pouze v některých offline režimech a lze ji vypnout v Nastavení.

Ukázali jsme si, jak si hráči mohou v Battle Hubu vytvořit klub, aby mohli hrát s přáteli a najít podobně smýšlející hráče. Přizpůsobte si znak klubu a navrhněte si uniformu, kterou se mohou pochlubit pouze členové vašeho klubu.

Plán obsahu na první rok: Rashid of the Turbulent Wind, který debutoval ve hře Street Fighter V, se vrátí v létě 2023. Záhadný A.K.I. vstoupí do soupisky na podzim 2023. Ed, mladý velitel ze Street Fighter V, se vrátí také na začátku zimy 2024. A konečně, samotná legenda, bestie, transcendentální Akuma, bude řádit ve Street Fighter 6 na jaře 2024! Všechny tyto čtyři postavy budou po svém vydání zařazeny do World Tour jako Masters a jsou také součástí Deluxe a Ultimate edic hry Street Fighter 6.

Read this next