Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

SW: The Old Republic bude od listopadu zdarma

Počet předplatitelů totiž klesl pod milion.

BioWare a EA oznámili, že jejich MMO Star Wars: The Old Republic dostane možnost hraní ve free to play módu.

V něm si budete moct vybrat jakoukoli z 8 postav a můžete hrát hru až do 50 levelu s jistými omezeními.

Pokud budete chtít mít otevřené další možnosti a hrát i přes 50. level, můžete si je koupit pomocí mikrotransakcí nebo zůstat u předplatného, při kterém budete mít otevřené všechno. Nakupování a odemykání bude prováděno pomocí herní měny Cartel Coins, pomocí které lze také nakupovat herní předměty a další. Lidé s předplatným budou dostávat měsíční příděl Cartel Coins zdarma.

Co bude ve F2P omezené? Přístup k novému obsahu nebo přístup do PvP zón. Do PvP zón se dostanete pouze několikrát týdně a pak už vám hra bude říkat, že musíte zaplatit.

Hra tedy zdarma nebude, ale v srpnu se bude Star Wars: The Old Republic prodávat ve slevě za 15 dolarů. Také pokud jste měli dříve předplatné a chtěli byste se ke hře zase vrátit, dostanete několik bonusů. Pokud se k The Old Republic vrátíte, dostanete 150 Cartel Coins za každý měsíc, kdy jste měli předplatné před 31. červencem 2012. Každý, kdo si koupil speciální edici, navíc dostane 1000 Cartel Coins.

Šéf EA John Riccitiello na setkání s investory řekl, že prodeje SWTOR jsou zklamáním, ale jsou vykompenzovány velkým úspěchem služby Battlefield 3 Premium, kterou si pořídilo přes 1,3 milionů uživatelů.

K free to play modelu u The Old Republic se rozhodli kvůli tomu, že jim počet předplatitelů klesl pod milion. Neřekli sice přesné číslo, ale je to prý méně než milion a více než 500 tisíc.

Možnost F2P modelu bude zprovozněna v listopadu.

Read this next