If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Take 2 vyzradili, že konzolí Xbox Series se prodalo asi 27 milionu kusů

+ xboxoví influenceři těžko zkousávají to o konci exkluzivit.

Nadále platí stav, že Microsoft přesná prodejní čísla konzolí Xbox nepublikuje, resp. tají je. Vidle mu do toho ovšem hází jeho klíčoví partneři z řad vydavatelů, jako třeba právě Take 2, kteří disponují přesnými daty.

Dle jejich výroční PDF prezentace je už v domácnostech hráčů celkem 77 milionu konzolí tzv. deváté generace (údaj ke konci roku 2023). Mezi ně patří pouze PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

No a vylučovací metodou je z toho snadné zjistit, že konzolí Xbox Series se tedy prodalo okolo 25 až 27 milionu kusů. Protože Sony v půlce prosince sdělila, že PS5 byla tehdy na 50 milionech kusů.

Čili poměr mezi rivaly PS5 vs. Xbox by byl i v této generaci zhruba 2:1.

Minulým uniklým číslem bylo loni v červnu 21 milionu kusů Xbox Series, soudě dle ID@Xbox prezentace na BIG Festivalu v Brazílii.

Vlivní xboxoví influenceři se mezitím začínají děsit toho, co má údajně nastat příští týden při oficiálním oznámení Microsoftu - že dosavadní vlajkové xboxové exkluzivity nejspíš zamíří na konkurenční PS5.

Klobrille se 160 tisíci sledujícími na Twitteru, jehož vlastní grafiku občas sdílí i Phil Spencer, napsal, že případná změna politiky Xboxu by ho mohla vést k opuštění herní scény. Došlo by totiž prý ke ztrátě důvěry a kredibility dané značky, i by skončilo jeho vzrušení a očekávání příštích exkluzivních titulů.

Další xboxoví influenceři v reakci uvedli, že to je jako bodnutí do srdce, kdy Xbox zabije svůj hardware. Jiní řekli, že nebudou dále xboxovým fanboyem. Nebo že Xbox je v háji, přestože na startu této generace měl docela dobrou šanci zvítězit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments