Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Callisto Protocol se stalo nejprodávanější hrou prosince na Xzone

+ žebříček konzolí, merchu a vinylů.

The Callisto Protocol se čekání na samotný konec roku 2022 překvapivě vyplatilo. Poctivě budovaná image hororové události roku vyšvihla v prosincových prodejích titul na první místo v žebříčku. Hra tak sesadila listopadového krále a PlayStationovou exkluzivitu God of War Ragnarök na druhé místo. Díky příjemné slevové akci se na třetím místě umístila další PlayStationová exkluzivita – únorová open-world akce Horizon: Forbidden West.

Druhá velká prosincová novinka Need for Speed Unbound zůstala lehce za očekáváním. Kladné recenze a dobré přijetí u hráčů ale značí, že by se hře mohlo i přesto dále dařit.

„Těší mě, že se do TOP 10 po bok velikánů dostal i tak nenápadný titul jako FixFox, který těsně před Vánoci vyšel v naší Xzone Edici. Autorská hra od jednočlenného studia Rendlike se díky fyzickému vydání dočkala české lokalizace,“ upozorňuje Jan Bobrovský, editor Xzone edice, na pěkný úspěch malé české indie hry v nabitém předvánočním období.

Už na konci minulého měsíce jsme byli svědky takřka historické události. Konzole PlayStation 5 byla poprvé od svého vydání v listopadu 2020 skladem a ihned k dispozici. Každý hráč tak mohl najít pod stromečkem PS5 a pustit se do hraní na současné generaci. V prosinci se dařilo také konzoli Nintendo Switch, po které tradičně na Vánoce sahají hlavně rodiče.

Na začátku prosince vyšla očekávaná první kniha časopisu Level – O hrách a lidech, která se s velkým přehledem usadila na prvním místě merchového žebříčku. „Herní publikace takového ražení nemá na českém knižním trhu obdoby. V Česku vychází každoročně tisíce knih a jen nepatrný zlomek se věnuje hernímu světu. Proto jsem moc rád, že jsme díky neuvěřitelné práci Levelu mohli být součástí vzniku této unikátní knihy rozhovorů,“ říká Martin Schovanec, spolumajitel Xzone. Velkému úspěchu se v prosinci těšila také nová verze Herního deníku – malé knížečky, která slouží pro zapisování odehraných titulů.

Vinylové desky v posledních letech prožívají renesanci a nejinak je tomu také v herním světě. Shodou náhod prvním třem místům vládnou PlayStationové tituly. Náhodou ovšem není, že jde o vynikající soundtracky God of War a The Last of Us. Oba tituly totiž ke konci roku vyšly v kusově omezeném a očíslovaném re-pressu, který potěší každého sběratele.

Read this next