Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Technomancer skvělou hrou není, praví recenze

Ale nějaké klady možná má?

Dnes i u nás vychází sci-fi akční RPG The Technomancer (Alza.cz), na nějž zároveň vypršelo embargo pro recenze, protože novináři mají kód k dispozici již od začátku měsíce.

Průměrné hodnocení na OpenCritic momentálně činí 59 procent, přičemž tam je zatím pouze pár hodnocení od renomovaných magazínů.

IGN dalo jen 49 % za pár světlých momentů, kdy prý probleskne vize lepší hry než té, kterou jsme nakonec od Francouzů dostali. Mars prý byl vybudován s důrazem na drobné detaily, což platí i pro komplexní příběh, ale vše padá na ústa se základní vlastností u tohoto žánru a to s mizerným zpracováním soubojů. Ani postavy vás nepřesvědčí a jejich vývoj prý nemá valný dopad na hraní. Celý Technomancer prý připomíná výtvor osmiletého dítěte, které se pokusilo potěšit tatínka palačinkami ke dni otců: ingredience postrádají kvalitu a chybí zkušenosti k jejich spojení.

To Gaming Instincts byli mírnější a udělili 65 % za špatný dabing, postavy bez duše a herní svět, který je sice rozlehlý, ale něco mu chybí. Zklamáním prý je i grafika, která působí jak ze starých konzolí, přesto neběží v 60 fps, na trhu jsou prý mnohem hezčí RPG a působí živějším dojmem. Bojový systém postrádá citlivost a kvůli tomu nebaví, ale pokud nemáte o prázdninách do čeho píchnout a máte zbytečných 25-30 hodin, možná ho po slevě zkuste.

Game Watcher patří mezi weby s nejnižším skóre 45 % - za frustrující boje, kdy útoky na sebe nenavazují a vaši společníci jsou úplně zbyteční. Každá lokalita ve hře je prý sérií koridorů jak v bludišti, kde nenarazíte na nic atraktivního. Nudné postavy postrádají emoce a příběh vás nutí do něčeho, k čemu nemáte kloudný důvod. Technomancer má být podobný Mars: War Logs, jen za přepálenou cenu.

Jiná hodnocení už jen telegraficky: PlayStation Universe a LazyGamer 7/10, DualShockers 65 %, Attack of the Fanboy 60 %, Push Square, The Sixth Axis i PC Invasion 50 %, DarkZero 40 %.

Méně nároční či zkušení (nazývat toto cyberpunkem??) YouTubeři naopak docela Technomancera chválí za řadu převzatých prvků z Knights of the Old Republic, dostatečně unikátní systém zkušeností, vliv vašich rozhodnutí na hraní, prostředí či solidní hratelnost. Nelíbí se jen muzika, dabing hlavní postavy, chyby a opět ten soubojový systém, který však údajně není tak hrozný jako u minulých her téhož studia. Design hry má být dle druhého Youtubera níže neoriginální, technické nedostatky nelze přehlédnout a vyprávění má být slabé, přesto hru doporučuje.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next