Skip to main content

Tribes budou zdarma + video

Zaplatíte tady za speciální výbavu postav.

Když byl návrat série Tribes oznámen, počítalo se s jednorázovým vstupním poplatkem pro hraní. Jenže za ten čtvrtrok se situace na trhu tolik změnila, že Hi-Rez Studios své plány přehodnotili a rozhodli se z této multiplayerové sci-fi střílečky udělat zdarma hratelný titul. To samé tento měsíc učinili u svého předešlého díla Global Agenda.

Vyplynulo to z prvního pořádného videa z hraní bety Tribes: Ascend, s nímž vyrukovalo IGN. Podle něj vypadá grafika na Unreal Enginu 3 pěkně a hraje se úplně stejně jako staré díly - boj se nedrží jen na povrchu, ale často se létá vysoko ve vzduchu v otevřených venkovních prostředích, kde se válčí v tradičních módech jako Capture the Flag.

A jak bude free-to-play model fungovat a z čeho bude provoz hry financován? Protože u first-person stříleček prý nefungují mikrotransakce, tvůrci se inspirovali u League of Legends, kde si hráči kupují šampiony vydávané každé dva týdny. V Tribes: Ascend si podobným způsobem budete moci koupit svou výbavu a výzbroj. To určí styl hraní vaší postavy - jaké máte brnění, což ovlivní rychlost vašeho pohybu, i které dvě zbraně dostanete.

Nové video z bety nyní lokálně v HD

Jak IGN vysvětluje, můžete takto dostat třeba defenzivní výbavu (těžké brnění, nástroj pro opravu budov, schopnost házet miny a pokládat střílny) nebo útočnou výbavu (střední brnění, rychle střílející zbraně, granáty a více energie pro létání s jetpackem). Jiné výbavy mají být navrženy pro stealth styl hraní pro infiltraci cizích základen. Nové výbavy pro hráče budou vycházet pravidelně, ale nabízí se otázka, jestli se za nějaký čas nevyčerpají všechny možnosti a zda to bude dostatečnou motivací pro zaplacení např. 5-10 dolarů jako u League of Legends.

Tribes: Ascend má být spuštěno ještě letos pouze pro PC.

Read this next