Skip to main content

UbiSoft zakázal singleplayerové mody soupeřící s jeho mikrotransakcí

Farmaření zkušeností v Assassinovi.

Pokud byste si mohli vybrat, zda zaplatíte 10 dolarů za oficiální mikrotransakci nebo si stáhnete neoficiální modifikaci pro docílení toho samého efektu, co zvolíte?

UbiSoft tak trochu doplatil na svůj přístup: nedávno vypustil Story Creator Mode pro Assassins Creed Odyssey, v němž hráči mohou vytvářet vlastní příběhy. Ale co když někdo záměrně udělá takový, aby umožnil rychlé získávání neomezených zkušeností prakticky bez práce, tzv. farmaření XP?

Nyní v reakci na jejich oblíbenost zakázal, resp. upozadil viditelnost veškerých modů, které na tomto stavěly. Prý se totiž jedná o "rizikové počínání, které snižuje celkovou kvalitu, integritu a účel Story Creator módu", aspoň tak zní oficiální vysvětlení od francouzského výrobce.

Watch on YouTube

Paradoxní je to kvůli tomu, že autoři daných modifikací nic špatného neprovedli, na rozdíl od cheatování v multiplayeru, kde se dá ban pochopit. Nezneužili chyb ve hře, nic nehacknuli, ani nenutí hráče k zběsilému mačkání tlačítek. Přesto jejich díla mají vystavenou stopku.

Obsah od hráčů, který bude o farmaření XP, má být odteď schován z automatického doporučení systémem a jejich autoři začnou dostávat sankce. Vývojáři mezitím mají dělat na úpravách hry na softwarové bázi, aby obdobné questy nebylo možné tvořit. Ale kde je ta hranice, co je snadný quest a kde už začíná farmaření...?

Watch on YouTube

Read this next