If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoft zareagoval na zásadní únik Skull and Bones kraťoučkou oficiální ukázkou

Výčet všech vlastností hry + brzké datum vydání.

Toto muselo vedení francouzského vydavatele pořádně naštvat. Vypadá to totiž jako velmi vymazlené video, nejspíš připravené na nějakou akci či vysílanou konferenci v období E3. A moment překvapení už je tím pádem v tahu...

Tento únik ani není tak o tom, co se tam přesně ukazuje za záběry (z technické testovací verze), nýbrž že z něj je jasné, co ve hře půjde dělat a jaké všechny bude mít vlastnosti - po mnoha restartech vývoje a komplikacích trvajících řadu let, již od 2013.

Z YouTube je tato šestiminutová prezentace Skull and Bones pečlivě odstraňována, ale mirror je třeba zde, zde nebo zde!

UbiSoft na únik zareagoval tím, že nahodil na oficiální Twitter kraťoučký teaser se slibem, že více uvidíme již brzy.

Zdroje Kotaku navíc zjistily, že hra má mít velmi brzké datum vydání - buď září nebo nejpozději podzim letošního roku, což se rozhodně nečekalo.

Dějištěm Skull and Bones je Indický oceán ve zlatém věku pirátů. Začnete na malinké lodi, ale postupně si zvýšíte svou reputaci, najmete si posádku a vylepšíte si loď na mnohem větší. Jen to chce dávat pozor na ostatní živé hráče či námořní lupiče. Své oběti si najdete na oceánu za pomoci dalekohledu, který vám ukáže obchodní trasy a možnosti, na koho si vyšlápnout.

Svůj věhlas zde posílíte plněním aktivit, jako je hledání pokladů, potopení nepřátelských lodí, domluvením si vysoce riskantních úkolů s NPC postavami v herním světě atd. Pokud bude vaše plavidlo potopeno, objevíte se na blízkém ostrově, včetně části svého nákladu (jeho zbytek si můžete vylovit z vraku vaší lodi), ale prestiž trochu utrpí, a také budete penalizováni za špatný výsledek.

Velmi důležitou roli zde sehraje výroba vlastních předmětů, což budete dělat ze surovin na ostrovech (ruda, vlákniny a dřevo) či ze zvířat. Díky výrobě pak budete moci mít silnější arzenál a lodě, z nichž každá má mít unikátní herní styl a parametry. Když některou cizí loď potopíte z dálky, moc toho nedostanete, lepší je rozdat si to na palubě s protivníkem na férovku, díky čemuž obdržíte více nákladu a odměn.

Hra má jít dle videa hrát samostatně nebo s přáteli online. Pozor musíte dávat na spokojenost a morálku vaší posádky, kterou musíte časem uplatit jídlem a pitím. Pokud však morálka klesne pod určitou úroveň, nastane vzpoura a převezmou kontrolu nad vaší lodí i vás zabijí, což vidíte z vlastních očí. Postupem času můžete útočit na pevnosti, vypalovat osady a účastnit se herních událostí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Skull and Bones

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments